width=750

Başkonsolos Burak Karartı; ‘Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum’

Görev Bölgemizdeki Türk Toplumunun Değerli Üyeleri,

Sevgili Çocuklar,

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle sizleri sevgiyle selamlıyorum.

TC: Frankfurt Başkonsolosu
Burak Karartı

Bu anlamlı günde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını ve Cumhuriyetimizin kurucularını derin bir saygıyla anıyorum.

Sevgili Çocuklar,

Geleceğin güçlü Türkiyesi’nin kurulmasının çocuklarımıza ait olacağına inanan Büyük Atatürk, tarihte benzeri görülmemiş bir kararla, bu çok önemli günü sizlere armağan etmiştir. Bu durum, aynı zamanda Atatürk’ün genç nesillere olan sonsuz sevgisinin ve güveninin de bir göstergesidir.

Büyük Atatürk’ün sizlere olan güveninin bilinci içinde, öncelikle ailenize, içinde yaşadığınız topluma, ülkemize ve tüm insanlığa yararlı bireyler olabilmek en temel amacınız olmalıdır.

Bu nedenle, çağın gereklerine uygun şekilde, aklı ve bilimi önceleyen bir eğitim anlayışıyla, aynı zamanda tarihimizin ve kültürel değerlerimizin de bilinciyle yetişmeniz büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Burak Karartı

T.C.Frankfurt Başkonsolosu

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>