Başkonsolos Şen, Kick Boks Dünya Şampiyonu Bülent Karaman’ı kutladı

Başkent Berlin’de yaşayan Kick Boks ağır siklet Dünya Şampiyonu Bülent Karaman ile menajerliğini yapan ve aynı zamanda eski Kick Bokscu olan ağabeyi Cezmi Karaman, Başkonsolos Ahmet Başar Şen’i makamında ziyaret ettiler.

Karaman Kick Boks Şampiyonası’nda kazandığı Altın Kemerini de yanında getirdi ve Başkonsolosa takdim etti. Başkonsolos Şen, Almanya’da yetişen Türk gençlerinin farklı alanların yanı sıra özellikle spor alanında gösterdikleri başarıların Türk toplumu için birer gurur kaynağı olduğunu, bundan ötürü sevinç duyduğunu ve Bülent Karaman’a başarılarının devamını dilediğini belirtti.

Dünya şampiyonu Karaman Başkonsolos Şen’e bugüne gelene kadar yaşadıkları sorunları da dile getirerek dünya çapında farklı Kick Boks Federasyonlarının bulunduğunu fakat aralarında birliğin sağlanamadığını ve bu nedenle Kick Boksun bir olimpik spor haline gelemediğini ifade etti.

Türkiye’deki Kick Boks Federasyonu tarafından da kabul görmeyi ve Türkiye’de de Kick Boks müsabakalarına katılmayı arzu ettiğini belirten Karaman, Türk yetkililerden destek bekliyor.

Karaman Başkonsolos Şen’i 22 Mart 2014 tarihinde Ulm şehrinde gerçekleştirilecek olan Kick Boks müsabakasına davet etti.

MENDERES SİNGİN-BERLİN

Comments are closed.