Batı Trakya Türkleri,

Gütersloh’taki aile gecesinde buluştu

AVRUPA Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) üyesi Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği’nin düzenlediği ‘aile gecesi‘  büyük ilgi gördü.

Geceye ABTTF adına Başkan Halit Habipoğlu, Başkan Yardımcıları Mustafa Kasap ve Nazmi Sali, Genel Sekreter Özkan Reşit ve ABTTF Disiplin Kurulu üyesi İsmail Aptioğlu katıldılar.

Aile gecesinde açış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Mustafa Cambaz, geceye katılan tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Ardından ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği’ne böylesi güzel bir gece düzenledikleri ve ABTTF’yi davet ettikleri için teşekkür etti. Başkan Habipoğlu, Batı Trakya Türklerinin bu birlik ve beraberlik tablosunda yer almaktan mutlu olduklarını söyledi. Derneklerin öneminin altını çizen Habipoğlu, “Dernekler olmasaydı hiçbirimiz burada olmayacaktık. Bu tür gecelerde çocuklarımız tanışıyr, bizler de dostlarımız ile hasret gideriyoruz.” dedi.

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI PROVOKASYONA GELMEDİ

YUNANiSTAN’daki son gelişmeleri aktaran Habipoğlu, Altın Şafak Partisi’nin Türk köylerinden geçerek korkuya yol açtığını,  ancak Batı Trakya Türk Azınlığı’nın provokasyon amaçlı eylemlere yanıt vermediğini söyledi. ABTTF’nin çalışmalarını da aktaran Habipoğlu, Ekim 2012’de Dostluk,Eşitlik, Barış(DEB) Partisi ortaklığında bölgeye bir keşif ziyareti gerçekleştirdiklerini ve 28 Kasım’da Brüksel’de, Avrupa Parlamentosu’nda bir konferans düzenleyerek Avrupa Birliği’nin kalbinde Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunlarını tartışacaklarını belirtti. Konuşmasının sonunda Başkan Habipoğlu, herkese iyi eğlenceler diyerek yaklaşan 2013 yılının herkese mutluluklar getirmesini dilediğini belirtti.

GÜTERSLOH/euturkhaber.com

Comments are closed.