Bavyera Eyaletler Birliği’nden Vapur Gezisi

Güney Bavyera Eyalet Kadın Birliği, Anneler Günü etkinliği olarak Bavyera’nın en güzel turistik göllerinden Münih yakınlarındaki Starnberger See’de bayanlar için vapur gezisi düzenledi.

Bavyera çapından 35 bayanın katıldığı geziye Türkiye Münih Başkonsolosu Hidayet Eriş’in eşi Jülide Eriş, bayan Güvenlik Ataşesi ve Münih Bayan Din Görevlisi Huriye Akbıyık da katıldılar ve bayanlar ile bol bol sohbet etme imkanı buldular.

Eyalet Kadın Birliği geziye katılan ve her bayan ile teker teker ilgilenen Jülide Eriş’e bir kitap hediye ederek teşekkür etti. Jülide Eriş hanımefendi de bayanlara desteğinin süreceğini ve bu sekildeki sosyal etkinliklere her zaman katılacağını bildirdi.

Göl kenarındaki Tutzing’de buluşan bayanlar ilk önce Hotel am See’nin şık ve nezih restoranında göl manzarasında kahve, pasta ve yemek eşliğinde sohbet ettiler. Ardından iskeleden vapura binen bayanlar bir buçuk saatlik vapur turunda göl üzerinde güzel havada hoş vakit geçirdiler.

Geziye Münih, Augsburg ve Kempten’den katılan bayanlar ise çok eğlenceli bir gezi geçirdiklerini belirttiler ve bu tür etkinliklerin daha çok tertiplenmesini dilediler.

Eyalet Kadın Birliği yöneticileri bu tarz etkinlikler ile bayanların farklı bir ortamda gezi esnasında birbirleri ile tanışmalarını ve hoşça vakit geçirmelerini ve her sene Anneler Günü Gezisi’ni gelenek haline getirmek istediklerini belirttiler.

MEHMET KARACA-MÜNIH

Comments are closed.