Bavyera Milletvekili Adayı Elif Cıdık’tan Berlin Ziyareti

Bavyera Eyaletinde15 Eylül tarihinde yapılacak Eyalet Meclisi seçimlerinde SPD’den  Erding bölgesinden aday olan Türk asıllı psikiyatrist Dr. Elif Cındık Herbrüggen geçtiğimiz günlerde Berlin’de bir dizi ziyarette bulundu.

Cındık‘ın Berlin’deki ilk durağı Sosyal Demokratların (SPD) Meclis Grubu Başkanı ve eski Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier’in makamı oldu. Cındık Herbrüggen’i kabul eden Steinmeier kendisine tam destek verdiğini söyledi ve  ”Almış olduğu eğitim ve iş tecrübesi ile Cındık Herbrüggen’in SPD için bir kazanımdır‘ dedi. Steınmeier, Cındık Herbrüggen’in gerek uzmanlık alanı olan sağlık alanında gerekse diğer sosyal konularda yabancıların sorunlarını Bavyera Eyalet meclisine taşımada büyük fayda sağlayabileceğini söyledi.

Elif Cındık Herbrüggen’in ikinci adresi Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği oldu. Büyükelçi Hüseyin Avni Karslıoğlu ile de makamında görüşen Cındık Herbrüggen büyükelçiden de destek aldı. Son seçimlere kadar Bavyera Eyalet meclisine hiçbir Türk kökenli milletvekilinin giremediğini bunun da en kısa sürede sona erdirilmesi gerektiğini ifade eden Büyükelçi Karslıoğlu Cındık Herbrüggen’in her gün insanların derdini dinlediği için onların sorunlarını iyi bildiğini, bu sorunları meclise taşımak ve sorunlara çözüm yolları bulmak için kendisine destek verilmesi gerektiğini söyledi.

MEHMET KARACA/MÜNİH-euturkhaber.com

Comments are closed.