Bavyera Türk-Alman Engelliler Derneği kuruluş yılı kutlandı

MEHMET KARACA/MÜNIH-Bavyera Alman Türk Engellilere Yardım Derneği kuruşunun 5 yıldönümünü bir etkinlikle kutladı. Kutlama etkinliğine Münih’in tanınmış simalarının yanısıra; Nürnberg ve Münih Başkonsolosları da iştirak ederek günün mana ve önemini belirten birer konuşma yaptılar. Kurucu Onursal Başkan Esin Tekige’nin yaptığı açılış ve selamlama konuşmasının ardından hep birlikte İstiklal marşımız okundu. Daha sonra şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Selamlama konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül yaptığı konuşmada Ankara’da meydana gelen terör olayları nedeniyle bu tip organizasyonlara buruk katıldığını ve terörün nereden gelirse gelsin lanetlenmesi gerektiğinin altını çizdi ve milletçe birlik ve beraberliğimizin korunmasının önemine dikkat çekti.

Münih Başkonsolosu Mesut Koç ise, yaptığı konuşmada; Başkonsolosluk binasına gelen engelli vatandaşlarımıza mümkün mertebe en iyi hizmeti vermek için çaba sarfettiklerini söyledi ve bu güne kadar da bu konuda ellerinden gelen her türlü gayreti sonuna kadar gösterdiklerini ifade etti.

Konuşmasında; Başkonsolosluk binasının bu konuda bir çok eksiği bulunduğunu ama bu eksiklikleri hiç bir zaman için engelli vatandaşlarımıza hissetirmeden, onları sırada bekletmeksizin işlerini halledip en iyi şekilde yolculadıklarını söyledi.

Onursal Başkan Esin Tekige, derneğe katkı sunanlara birer şükran plaketi verdi ve derneğin faaliyetlerinde bu zamana kadar katkı sunan herkese teşekkür eden bir konuşma yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>