BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Bayern-Türkiye şenliği yapıldı..!

Bavyera Eyaleti’ndeki tarihi Freising kentinde düzenlenen 3. Bavyera-Türkiye Şenliği’nde dostluklar pekiştirildi. Nergiz adlı bir Türk bayanla evli olan Freising belediye başkanı Tobias Eschenbacher’ın Türkçe ve Almanca selamlamasıyla başlayan şenlikte kaymakam Josef Hauner de bir konuşma yaptı. Türk ve Almanların ortaklaşa kurdukları “3klang Derneği” ’nin düzenlediği şenlikte İlknur Kurtuluş sunuculuk yaptı.

Türk ve Bavyera’lı grupların müzikleriyle renklendirdikleri şenliği derneğin halk dansları ekibin gösterisi damgasını vurdu. Özellikle kına gecesi şovu Almanların büyük ilgisini çekti. Türk ve Bavyeralılar’dan oluşturulan “Gülnihal” korosunun Türk sanat müziğinin unutulmaz eserlerini profesyonelce seslendirdikleri şenlikte, “Anka” müzik grubunun kendilerine özgü yorumlarıyla sundukları popüler Türkçe parçalar Bavyeralılardan da büyük alkış aldı.

Türk ve Bavyera bayraklarıyla donatılan şenlik alanında kurulan stantlarda Türk ve Bavyera yiyecek ve içecekleri sunuldu. Türk dönerinin ve mezelerinin önünde uzun kuyruklar oluşurken, Bavyera beyaz sosisi de şenlikte en çok tüketilen besin maddeleri oldu. Şenlikte Türklerin ve Bavyeralıların karşılıklık olarak birbirleri hakkında neler bildiklerini ölçen bilgi yarışmasında Bavyeralı ve Türk yarışmacılar berabere kaldı.

MEHMET KARACA-FREISING

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>