BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Bayram Altıntaş/ Yaşama Dair

YÜKSELEN DİN İSLAM 

VE SALDIRILAR

Kötüler, kendilerine tahammül edildikçe daha çok azarlar.

Tolstoy

Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimize yapılan saldırılara baktıkca, onun insanlığa kazandırdığı değerler gözümüzün önüne gelmektedir.

 

Bayram ALTINTAŞ
bayramaltintas@live.com

Tarih süreci içerisinde buna insanlık şahittir. Ne yazık ki cahiliye döneminin zihniyetine sahip insanlar o dönemde olduğu gibi, bu dönemde de olmaktadır. Kıyamete kadar da olmaya devam edecektir.

Bugün peygamberimize yapılan iğrenc saldırılar, insanlıktan nasibini almamış insanlar tarafından yeniden ve dozunu da biraz daha arttırarak saldırılarına devam etmektedirler.

Haftalardır gündemi meşgul eden ve herkesin bildiği Fransada ki, saldırıları ve onun arkasından gelen Charlie Hebdo dergisinin normal olarak aylık 60 bin adet bastığı dergiyi özel sayı olarak 5 milyon olarak basmış ve bir çok ülkede de yayınlanmıştır.

Hem de daha önce peygamberimize yaptığı saldırılara ilave olarak bu sefer peygamberimizi karikatür olarak kapak yapmış ve de iğrençliğini kapaktan vermiştir. Peygamberimize yapılan bu hakaret insan olan herkesi üzmüş ama müslümanları daha da derinden üzmüştür.

İslama ve onun değerlerine ve de peygamberimize saldırarak, onu küçük düşürmek ve onun hayatını tartışmaya açmak ve de gündemde tutmak için de bütün imkanları kullanmıştır. Bunu da fikir özgürlüğü adı altında sığınacak bir liman olarak görüp saldırılarına devam etmektedir.

MalcomX in dediği gibi:
İslam’a sövmekten başka fikri olmayanlar, fikrin değil İslam’a sövmenin hürriyetini istiyorlar…”

PEYGAMBERE SALDIRI İNSANLIĞA YAPILAN SALDIRIDIR

Peygamberimiz insanlığa rahmet olarak geldi. Yaşadığı dönemde onu tanıyanlar ve onun hayatında ki güzelliklere şahit olanlar, onu tanımanın mutluluğunu yaşadılar ve de kurtuluşa erdiler.

Aradan asırlar geçmesine rağmen dünyanın dört bir tarafından insanlar onu tanıdıkca müslüman olmakta ve olmayada devam etmektedirler. Çünkü o insanlığın kurtuluşuna vesile olmuş, kötülüklere de engel olmuştur.

Aradan asırlar geçmesine rağmen insanlık hala onu sevmekte ve onu takdir etmekte ve kurtuluşu peygamberimizin hayatında ki güzelliklerde görmektedir. Onun içindir ki, ona yapılacak her türlü saldırıyı insanlığa yapılmış bir saldırı olarak görmekte. Bundan dolayı da dünyanın dört bir tarafında Charlie Hebdo dergisinin iğrenc saldırılarına tepkisini göstermektedir.

Dün olduğu gibi bugün de ve daha sonra da islamın değerlerine yapılan her sardırıyı insani ölçüler içerisinde ve bir müslümana yakışır şekilde ve de insanlara zarar vermeden tepkisini göstermeye devam edecektir.

Bizler dünyada tepkimizi gösterirken ahirette de; dünyada yaptıkları iğrençliklerin cezasını göreceklerdir.
Kur’an-ı Kerim bize bunu haber vermekte:

Allah’ın Resûlüne ezȃ edip incitenlere pek acı bir azap vardır.” Tevbe 9/61

Allah’ı ve Resûlünü incitenleri ise Allah dünyada da ȃhirette de lȃnetlemiş ve onlara aşağılayıcı bir azap hazırlamıştır.” Ahzap 33/57

AVRUPANIN HEDEFİ YÜKSELEN DİN İSLAM

Nato Genel Sekreteri Claes’in en büyük tehlike olarak İslamı görmesinden sonra; İslama ve onun değerlerine saldırılar artmıştır.

Bir kurum veya bir şahıs İslama saldırdımı, hemen avrupa medyası ve onun uzantısı olan diğer medyalar ve kuklalar saldırıları tekrar etmektedirler.

Dünya İslam Kongresi başkanı Dr. Tabbi’nin belirttiği gibi :

Bugün Avrupa’nın tek bir hedefi var. O da bir çığ gibi büyüyen İslamın önünü kesmek için bütün yolları denemektir.” diyor.

İslama ve onun değerlerine yapılan saldırıların amacı:

Müslümanları küçük düşürmek ve onun kutsal değerleriyle alay etmek ve de ön yargı oluşturmaktır. Bunu yaparkede teknolojinin bütün imkanlarını kullanmaktadırlar.

Onlar ne kadar saldırılarına devam ederlerse etsinler, yükselen din İslam olacaktır.

Üstad Bediuzzaman’ın :

İslamiyet güneş gibidir, üflemekle sönmez. Gündüz gibidir, göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar.” demektedir.

Bugün yalnızca İngiltere de 10 binden fazla kadın ve genç kız İslâm’a girmiştir.

Yine, Almanya da binlerce Alman müslüman olmuştur. Diğer dünya ülkelerinde de durum bundan farksız değildir. Her geçen gün İslama katılımlar çığ gibi büyümekte ve insanlar bu gerçeği görmektedir.

HER SALDIRI PEYGAMBER SEVGİSİNİ AŞKA DÖNÜŞTÜRMELİDİR

İslama ve peygamberimize yapılan iğrenç saldırılar; bizi yeniden unuttuğumuz değerlerimize geri döndürmelidir.

İslamı ve peygamberimizi daha çok sevmemize vesile olmalı. Bizler için şer olarak görülen olaylar, belki bizler için hayır olduğunu bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz.

İnsan sevdiğini ne kadar çok tanırsa ona olan muhabbetini de o ölcüde artacağından dolayı, bizlerde bu saldırılar karşısında tepkimizi gösterdiğimiz gibi Peygamberimizi daha çok tanımalı ve onu anlamaya çalışmalıyız.

Böylece onun evrensel mesajlarını insan olan herkese anlatmalıyız ki, islama karşı önyargılar yıkılsın.

Ona olan sevgimizi aşka dönüştürmek için de; islamın değerlerini hayatımıza uygulayarak islamın dışa karşı yansıyan bir aynası olmalı ve bir mum ışığı kadar da olsa İslamın değerlerini çevremizde ki, insanlarla paylaşmalıyız.

Böylece müslümanları terörist olarak ve islamofobi olarak görenlerin müslümanlara karşı olan yanlış düşüncelere sahip olmalarını engellemiş olalım.

Müslümanların bu saldırıları ve hakaretleri, hak etmediğini bütün insanlığa anlatalım ki, kul olarak yapmamız gerekeni yapmış olalım.

Peygamberimizi daha iyi tanıyarak ve onun hayatını öğrenerek ve de onun ikliminde yaşayarak, ona olan sevgimizi ancak bu şekilde aşka dönüştürebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>