BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Belçika’da Peygamber Efendimiz güllerle anlatıldı..!

Kutlu Doğum haftası münasebetiyle, Belçika’da bir arayan gelen gönüllüler, Belçikalılara gül dağıtarak İslam’ın son Peygamberi Muhammed Mustafa s.a.v’i anlattılar. Uluslararası Aktif Saygı İnisiyatifi Kurucu Başkanı Tekin Deniz’in inisyatifiyle birkaç yıldır gerçekleştirilen etkinlikte çok sayıda duyarlı Müslüman Belçika’nın farklı bölgelerinde binlerce gül dağıtımına katılıyorlar.

Brüksel’in en önemli ziyaret merkezlerinden olan Atomium civarından ekibiyle birlikte gül dağıtımını gerçekleştiren Tekin Deniz, yapılan çalışmanın arkasında herhangi bir kurumun olmadığını ifade ederken, ortaya koyulmuş bu güzel inisyatif herkes tarafından destek gördüğünü söyledi.

Deniz, kouşmasını şu sözlerle sürdürdü; “Bu inisyatifi herkese duyurduk ve biz bunu önceki senelerde de gerçekleştiriyorduk. O yüzden bu sene de destek olan herkes katkıda bulundu ve birçok yerde gül dağıtımı gerçekleşti. Brüksel’in iki ayrı noktasında güller dağıtıldı.”

İslamofobia’ya karşı İslam’ı doğru tanıtmak için böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Tekin Deniz, “Güllere iliştirilmiş kartların üzerinde Peygamberimizi tanıtan Fransızca ve Flamanca metinler yer alıyor. Ayriyeten başka bir kart daha dağıtıyoruz. O kartın üzerindeyse “İslam barıştır” mesajı yer alıyor. Her haliyle Müslümanların İslamofobia’ya karşısında duyarsız olmadıklarını göstermek istiyoruz ve böyle bir güzel günde Peygamberimizi tanıtmak için gayret gösteriyoruz” diye konuştu. Türkçe yayın yapan yerel medya mensupları da gül dağıtımına katılarak, yapılan çalışmaya katkıda bulundular.

Haber/Fotoğraf: Cafer Yıldırımer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>