Belfort Kuba Camii’nde Kur’an-ı Kerim Tilavet yarışması yapıldı

Milli Görüş Doğu Fransa Bölgesinin güzide şubelerinden Belfort Kuba Camii’nde geçtiğimiz hafta Kadın Kolları tarıfından düzenlenen ‘Kur’an-ı Kerimi Gûzel Okuma Yarışması’ büyük heyecan ve yoğun bir katılım ile geçti. Açılış konuşmasını bir önceki dönem başkanlarından olan Anis Gülmez ‘Sizler bu davete iştirak ederek, zaten kazananlardansınız’ ifadesini kullandı ve yarışmacılara başarı dileğinde bulundu.

Üç grubun katıldığı bu yarışmada, 10-13 yaş grubunda bölge elemelerine katılacak olan yarışmacılar yerlerini aldı.

12 yaşındaki Atika ÖZÜN İnşirah sûresini ezberden ve Maide Suresinden okuyarak grubunun birincisi seçildi.

Saliha MUTLU da Kadir Suresini okuyarak ikinciliği kazandı. Yarışmada dereceye girenler Bölge Kur’an Tilavet Yarışmasında Belfort şubesini temsil edecekler.

Ayrıca 14-18 yaş grubunda birinciliği elde eden Betûl ÖZLÜ de gönülleri feth etti. Melissa POLAT bu yarışmaya ilk defa katılmasına rağmen ikinci seçildi.

Şubat ayında düzenlenmesi planlanan Bölge elemelerine katılacak olan Atika ÖZÜN ve Betûl ÖZLÜ kızlarımıza Kur’an-î en gûzel okuyup, en gûzel amel edenlerden olmaları temennisinde bulundular.

Humeyra Şahin hocahanım: «Çocuklarımız zeka kapasitelerinin çok azını kullanıyorlar. Bizler anneler olarak çocuklarımızın yoğun olduklarına üzülmemeliyiz, hem okulda hem camideki eğitimlerini düzenli olarak çalışmalarını ve bu konudaki desteklerimizi eksik etmemeliyiz » dedi.

Yarışmaya katılan 17 kız öğrencilere ödülleri takdim edildi. Şube Kadın Kolları Başkanı Zeynep TAN, juride yer alan hocahanımlar; Hümeyra SAHİN, Amina ÇETİN, Sara DURMUŞ ve Neslihan KÖSE hanîm efendilere katkılarından dolayı teşekkûrlerini sunarak birer Gül hediye etti.

Süheyla TOPALOĞLU/Belfort-euturkhaber.com

Comments are closed.