Bergkamen Dar-ul Erkam’da geleneksel iftar yemeğine yoğun ilgi

İsmail  ÇAKIR/BERGKAMEN-Her yıl Ramazan ayında geleneksel haline gelen, iftar ikramına her milletten müslümanlar yoğun ilgi gösteriyor. Akşam namazı cemaatla kılındıktan sonra, sıra halinde davetlilere görevliler hızlı bir şekilde menüdeki yemekler tepsilere koyulup ikram ediliyor. Dostluk ve kardeşlik ortamında açılan iftardan sonra teravihe kadar da hoş sohbetler ediliyor.

Teravihden sonra da zamanı olanlar çay ocağında geç vakitlere kadar sohbet ediliyor. Her akşam bir ağa seçiliyor, ziyafet masraflarını karşılıyor. Cemaat bu ikramlar ramazanın neşesi ve bereketidir diyerek son derece memnun olduklarını ifade ediyorlar.

Cemiye başkanı Recep KELEZ şunları söyledi: ‘’Saygıdeğer kardeşlerimiz öncelikle bizleri bu mübarek aya yetiştirip rızıklandıran ALLAH ( C.C.) hamd ve şükrediyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de Dünya mazlumlarını asla unutmadık.

Yardımlarımızı yetkilerce ulaştırmaya çalışmaktayız. Diğer bir önemli konu da, Bergkamen yakınlarında seyir halindeki otobahndaki yolcu kardeşlerimiz şayet  iftar saatı yaklaşmışsa çıkış yapıp camimizdeki iftar ikramımıza katılabilirler.

Kapımız ve kalbimiz her kese açıktır. Aşcımızı Türkiye’den özel olarak getirttik. Her akşam nefis yemeklerimiz mevcuttur.

Camii’mizin açık adresi:

IGMG DAR-UL ERKAM CAMİİ

ERNST SCHERİNG STR. 05

59192 BERGKAMEN

TEL.: 02307/ 500 92 83

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>