Bergkamen DİTİB Merkez Camii yönetimi güven tazeledi

İSMAİL ÇAKIR/BERGKAMEN-Bergkamen DİTİB Merkez Camii yönetimi kurulu toplantı sonucu yönetime devam dedi. Olgun ve güven içerisinde toplanan genel kurul, divanheyetinin oluşumundan sonra. Divan Başkanlığına ittifakla seçilen Diyanet işleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezi’nden Basın Yayın Halkla İlişkilerden sorumlu Ekrem CEŞEN, katipler, Sami Özay, Şevki Derecik’ten oluştu.

Genel Kurul, derneğin din hizmetleri görevlisi Melik Gazi Ayhan Hoca efendinin okuduğu veciz Kur’an-ı Kerimle açıldı. İstiklal Marşımızın okunuşundan sonra. Yapılan yoklamadan sonra faaliyet raporu okundu. Denetim kurulu da hesapların doğruluğunu teyyid ettikten sonra. Yönetim Kurulu ibra edildi.

Tek liste halinde 15 kişi lik toplu liste genel kurula sunuldu. Yapılan açık oylamada, eski yönetim kurulu güven tazeleyerek yeniden yola devam dediler. Eski ve yeni Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman BATTAL, genel kurula katılan üyelere bir teşekkür konuşması yaptı.

Battal özetle: “Değerli kardeşlerimiz üç yıl önce bize verdiğiniz kutsal görevi bu güne kadar büyük bir olgunluk ve beraberlik içerisinde görev yapıp bu günde sizlere hesabımızı yüz akıyla vermiş bulunmaktayız. Allah- ü Teâlâ’ya hamd olsunki her şeye rağmen yeni yapacağımız dört dönümlük Camii ve Külliye arsamızı, 28.07.2015 tarihinde satın almış bulunmaktayız. İnşaat Müsademiz için resmi çalışmalarımız devam etmektedir.

Allah’ın izniyle Resmi müsademiz gelince de hemen inşaatımızın temeline ilk harcımızı koymayı düşünmekteyiz Allah Yar ve yardımcımız olsun. Önce Allah’a sonrada sizlere sonsuz güvenimiz tamdır. Camii’ miz inşaallah inşaatı bitirilip ibadete açılınca çevrede ki bütün müslüman kardeşelerimize, hizmet vereceğiz. Tarihe damgasını vuracak olan bu külliye mizin yapım plan ve projesi için malumlarınızdır ki, uzun zamandır tek vucut halinde çaba sarf etmekteydik. Bizlere güvenip desteklediğiniz sürece.

Geleceğimize ışık verecek, Camimizi ve külliyemizi de bitirmeğe gayret edeceğiz. Yeni yönetim Kurulumuz sizlerin evlatları gençlerimizden oluşturduk. Kuruluşumuz olan, 1987′den günümüze kadar bizleri madden ve manen desteklerinizin devam edeceğine inanmaktayız. Aramızdan ebedi aleme uğurladığımız Merhum ve Merhum’e kardeşlerimize de. Allah rahmet eylesin onlarında her türlü yardımlarını görmüştük”.

DİTİB Basın Yayın Halkla İlişkiler sorumlusu Ekrem CEŞEN de özetle: “Değerli kardeşlerim bu gün tam birlik ve beraberliğinizi ortaya koyup kısa zamanda Genel kurul sizler tarafından seçtiğiniz değerli Yönetim Kurulumuzu candan tebrik ederim. Camii ve külliye Projesinin sonuna yaklaştığına şahid olduk.

ALLAH’ın yardımıyle sizlerin Maddi ve Manevi destekleriniz geçmişte olduğu gibi devam ettiği sürece, inşaallah kısa zamanda Bergkammen Şehrinin ortasında bu tarihi külliyemizin yapımıda başladığı gibi bitirileceğine inanmaktayım. 955 DİTİB Camii’nin yanı sıra toplamda 2.500′ün üzerinde Camilerimiz aziz milletimize hizmetlerine devam etmektedirler.

Bütün Dini kuruluşlarımızda ki her türlü hizmetleri esirgemeden sürdüren kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bugün gördüm ki eski ve güven tazeleyen yeni yönetim kurulumuz gençlerden oluştu.’ dedi. Büyük olgunluk içerisinde gerçekleşen genel kurul toplantısıveciz bir dua edildi.

Eski ve yeni güven tazelemiş yönetim kurulu üyeleri topluca tebrik edilerek başarılarının devamı dilendikten sonra. Verilen ziyafetle sona ermiş oldu.

ESKİ VE GÜVEN TAZELEYEN YENİDEN SEÇİLEN YÖNETİM KURULUNUN TAM LİSTESİ

1: Süleyman Battal ( Başkan ) 2: Adil Yörübaş ( Mühasebe ) 3: Hüseyin Yalkçınkaya ( Sekreter 4: Ömer Yörübas ( Başkan Yrd. ) 5: Necmi Kıral ( üye ) 6: Gül Battal ( Başkan Yrd. ) 7: Gül Karakök ( Kadın Kolları Bşk. ) 8: Hasan Değirmenci ( Veliler Birliği Bşk. ) 9: Sezer Ergünbaş ( Gençlik Kolları Bşk. ) Görevlendirmeler 1: Halil Akça 2: Orhan Güçlü 3: Durmuş Akpınar 4: Muammer Yavuz 5: Abdullah Büyük 6: İbrahim Özay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>