Bergkamen’deki yangına savcılık soruşturması..!

BERGKAMEN Savcılığı, geçtiğimiz günlerde Bergkamen Gedachtnisstr. 10 adresinde meydana gelen yangınla ilgili olarak soruşturma başlattı.

TÜRKLERİN yoğun olarak yaşadığı Bergkamen şehrinde çıkan yangın  bina sakinlerini şoke etmişti.Bergkamen’de yaşayan Türk vatandaşlar yangının çıkış sebebinin  araştırılmasını istiyor.

MAĞDURLAR OTELDE KALIYOR

BİNADA çıkan yangında  eşyalarını bırakarak binayı terkederek, canlarını kurtardıklarına sevinen vatandaşların hepsi otellerde kalıyor. Vatandaşlarımızın talebi üzerine harekete geçen savcılık,  olayı detaylı bir şekilde araştırılacağını bildirdi.  Deutsche Anington   firmasının evler sorumlusu Philipp Schmitz Waters de yaptığı açıklamada, savcılığın yanan binada oturulmasını yasakladığını,  binanın yangında büyük hasar gördüğünü, ve evlerde yanık kokusu ve zehirlenme tehlikesi olduğunu,  bu nedenle insanların sağlığını kötü bir şekilde etkileyebileceğini söyledi.

İSMAİL ÇAKIR/BERGKAMEN

euturkhaber.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>