Berlin´e dev bir eser: Mevlana Camii

Almanya‘nın başkenti Berlin‘de İslam Vakfı´nın önderliğinde, cemiyet başkanı Hasan Aydın ve İnşaat Komisyonu Başkanı Nihat Turan´ın üstün gayretleri ve idare heyetinin özverili çalışmaları neticesinde muhteşem bir caminin ilk görüntüleri ortaya çıktı.

 

MÜSLÜMANLAR ARTIK KALICI  OLDUKLARINI ANLADI

İdare

Almanya´ya birkaç yıl için geldiğini düşünen Müslümanların burada kalıcı olduğunu anladıktan sonra, Resulullah‘ın önemli sünnetlerinden biri olan kaldığı yere mescit yapma geleneğini  sürdürmeye karar verdiğinin nişanesi olarak Kottbussertor´da devasa bir inşaat yükseliyor.

KOMPLEKS HER TÜRLÜ İHTİYACA CEVAP VERECEK

Toplam 4000 m2 üzerine inşa edilen komplekste; aynı anda 1600 kişinin namaz kılabileceği 800 m2‘lik kubbe ve minaresiyle cami; -Kız ve erkekler çocuklar için 15 sınıf, -Bayan ve erkekler için ayrı ayrı sosyal faaliyet alanları, -Gasilhane, -Misafirhane,
-800 m2 üzerine çeşitli ebatlarda dükkanlar yer alıyor.

CAMİ HAYIRSEVERLERİN İLGİSİNİ BEKLİYOR

Karkas inşaatı bitme noktasına gelmiş olan kompleksin özellikle cami bölümünü ramazan ayına yetiştirmek için yoğun bir çaba harcanıyor. Cami yöneticileri inşaatın bir an evvel tamamlanabilmesi için hayırseverlerin desteğini bekliyor.

MENDERES SİNGİN/BERLİN-euturkhaber.com

Comments are closed.