Berlin Alexanderplatz’ta Turkcell Europe Kupası Coşkusu

“Hoşgörü Kupası” sahiplerini buldu..!

Turkcell Europe Kupası birincileri Köln ve Stuttgart’tan

Turkcell Europe Kupası final maçları Berlin Alexanderplatz meydanında oynandı. Almanya’nın beş kentinden Berlin’e gelen genç takımlar futbol yeteneklerinin yanısıra hoşgörü ve centilmenliklerini göstermek için yeşil sahada ter döktü. Köln ve Stuttgartlı şampiyon takımlara kupa ve sürpriz hediyelerini Turkcell Europe Genel Müdürü Özorbeyi verdi.

BERLIN/Menderes SiNGiN-Başkent Berlin, Almanya’nın en büyük “Spor yoluyla Uyum” projesi olan Turkcell Europe Kupası finaline ev sahipliği yaptı. Finallerin açılışı Berlin Eyaleti İçişleri ve Spor Senötürlüğü Müsteşarı Andreas Statzkowski ile  Turkcell Europe Genel Müdürü Ekrem Özorbeyi tarafından yapıldı. Finale Hamburg, Köln, Frankfurt, Mainz, Stuttgart ve Berlin’den toplam 24 takım katıldı.

Özorbeyi: “Zorluklar sizi yıldırmasın”

Berlin’in ünlü Alexander meydanında turnuvaya katılan 25O’yi aşkın gence seslenen Turkcell Europe Genel Müdürü Ekrem Özorbeyi “Dokuz ülkede milyonlarca kişiye iletişim hizmeti veren bir şirket olarak iletişimin gücüne inanıyoruz. Önyargıları iletişimle aşar, birbirimizi daha iyi tanır, daha iyi anlarız” dedi. “Farklılıklarınız Almanya için zenginliktir” diyen Özorbeyi, hayatta herkesin engellerle karşılaşabildiğini, kendisinin de zorluklar yaşadığında Alman yazar Goethe’nin sözünü anımsadığını söyledi ve “Hayatınızdaki zorlukları aşabilirsiniz bazı zorlukları da başarılara dönüştürebilirsiniz. Sakın Yılmayın” diye konuştu.

Statzkowski: “Kazanırken de kaybederken de centilmen olmak”

Müsteşar Statzkowski ise konuşmasında fair play vurgusu yaptı ve gençlere şu mesajları verdi: “Spor yoluyla özellikle de futbol sayesinde hem kazanmayı hem kaybetmeyi öğreniriz. Bugün Alexanderplatz’ta hem kazanırken hem kaybederken centilmenliğin ön planda olması gerektiğini görüyoruz.“

Şampiyonluk coşkusu

24 takımın kıran kırana geçen karşılaşmalarında 14 ve 16 yaş arasındaki takımlardan Stuttgartlı TV Specktakel birinci, Hamburglu Süderelbe 1, ikinci oldu. 17 yaş üstü takımlardan Köln’den Midnightsoccer birinci ve yine Köln’den 2. FC Holzbein ikinci oldu. Kupalarını büyük bir coşkuyla havaya kaldıran gençler Turkcell Europe’un sürpriz hediyelerini görünce sevinç çığlıkları attı. Gençler tablet bilgisayar ile bir aylık internet paketlerinin yarattığı mutlulukla gençler Turkcell Europe Genel Müdürü Özorbeyi’ne sarılarak teşekkür etti.

Şarkılar söyleyen gençler yoğun alkış eşliğinde birinciliklerini kutladılar. Katılımcı gençlerden biri, “Turnuvaya önceleri kazanmak için katıldık. Sonra baktık ki fair play kuralları bizlere çok şey öğretiyor. Herkes hoşgörülü davranmaya dikkat ederse, birlikte yaşamak daha keyifli oluyor. Birinci olduğumuz için çok mutluyuz” diye konuştu.

Turnuva süresince 117 gol atıldı, 270 centilmenlik puanı verildi.

 

 

Comments are closed.