Berlin Ayasofya Camii Açık Kapı Günü

MENDERES SINGIN/BERLIN-Açık Cami Günü Almanya genelinde ilk kez 1997 yılında gerçekleştirildi. 2007 yılında Müslümanlar Koordinasyon Merkezi (KRM) bu tanışma ve birliktelik gününün organizesini üstlendi.

Her yıl Açık Cami Günü’nde Almanya genelinde yaklaşık 1.000 cami özel programlar ve sunumlar gerçekleştiriyor. Bunlardan biri de Berlin Mobit semtinde Berlin İslam Federasyonu bağlı Aysofya Cami kapılarını alman komşularına açtı.

Ayasofya Cami Din goerevlisi Temel Balta hoca Alman misafirlerimizi kapıda güllerle karşıladık. Bu sene ayasofya camimize ilgi oldukça fazla idi.

Misafirlerimizin İslam, Cami konularında sorularını rehber kardeşlerimiz içtenlikle cevaplandırdılar. Misafirlerimize Türk mutfağının leziz yemeklerini ikram ettikden sonra cemiyetimizin özel defterine duygu ve düşüncelerini yazdılar.

 

Yazılarında böyle günlerin sayısının yılda bir günü sığdırılmaması gerektiğini , müslümanları yakından tanımak medya dan tanımakdan daha iyi olduğunu ifade ettiler

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>