width=750

Berlin Büyükelçiliği Atatürk kupası Münih bölge kuraları çekildi

MEHMET KARACA/MÜNIH-Münih Başkonsolosluğunda yapılan kura çekimine, turnuvaya katılacağını bildiren 9 Türk spor kulübünden 5 tanesinin temsilcileri yer aldı.

Muavin Konsolos Gökay Özütürk ile görevliler Ercan Ayyıldız ve Fatih Karahan gözetiminde 9 takım kura çekilişi sonrası 2 grupta eşleştirme yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre konsolosluk görev bölgesi içinde 52 Türk kulübüne çağrı yapıldığı belirtilirken, 9 tanesinin katılacağını beyan ettiği açıklandı.

Turnuva en son 2014 yılında düzenlenmişti. Tekrar üç yıl sonra yeniden tekrar düzenlenmiş olacak. Berlin Büyükelçiliği Atatürk kupası Münih bölge maçları 27 Ocak’ta İngolstadt kentinde TSV Nord Bezirksportanlage sahasında oynanacak.

Daha sonra Nürnberg ve Stuttgart bölge birincileri arasında üçlü turnuva yapılacak ve birinci olan takım 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlama etkinlikleri kapsamında Berlin finaline gitmeye hak kazanacak.

Gruplara göre takımlar kura çekimi sonrası şu şekilde eşleştiler.

A GRUBU
1. Türk SV Pfaffenhofen
2. İstiklalspor Münih
3. DİTİB Unterschleisheim
4. FC Fatih spor İngolstadt

B GRUBU
1. FC Türksport  Garching
2. SV Akgüneyspor Münih
3. İngolstadt Türkspor
4. Anadolu Bayern Münih
5. BVTA Gençlerbirliği FFB

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>