Berlin Emniyet Müdür vekili Margarete Köppers Berlin Türk Cemaatini Ziyaret etti..!

Berlin Emniyet Müdürlüğü‘ne vekalet eden Margarete Koppers, beraberindeki heyetle Berlin Türk Cemaati‘ni ziyaret etti.

Türk Cemaatini Ziyaret

NAZİ CİNAYETLERİ AYDINLATILSIN

BERLİN Türk Cemaati Başkanı Bekir Yılmaz ziyaretle ilgili olarak şu bilgileri verdi: ‚Görüşme sırasında özellikle Haziran 2012‘de Berlin Anayasayi Koruma Teşkilatı‘nda ortadan kaldırılan ve Nazi cinayetleriyle bağlantılı olan dosyaları dile getirdik.
Toplum içerisindeki güven ortamının yeniden tesis edilebilmesi için mutlaka bu cinayetlerin akıllarda soru işaretleri bırakmaksızın aydınlatılmasıgerektiğine
vurgu yaptık.

EMNİYET’TE DAHA FAZLA GÖÇMEN İSTİHDAM EDİLMELİ

HEM Emniyet Teşkilatı‘nın hem de toplumun daha duyarlı hale gelebilmesi noktasında emniyet bünyesinde görev yapan göçmenlerin sayısının artırılması üzerinde durduk.
Bu bağlamda bayanların daha yoğun bir şekilde bu mesleği yapmalarını tavsiye etmek gerektiiği kanaatine vardık. Emniyet içerisinde sadece göçmenlere karşı değil kadınlara karşı da önyargılar olduğunu kendileri dile getirdiler.

ÇOK KÜLTÜRLÜ EĞİTİM ŞART
BUNUN ortadan kaldırılması için özellikle okullardan başlamak üzere, çok kültürlü eğitimin şart olduğunu söyledik. Berlin Türk Cemaati olarak toplumda barışa, karşılıklı güvene hizmet edecek her türlü ortak çalışmada yer alacağımızı söyledik‘ dedi.

MENDERES SiNGİN/BERLIN-euturkhaber.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>