Berlin Gazi Osman Camii`nde `Ahde Vefa` Programı

Berlin İslam Federasyonu‘na bağlı olarak hizmetlerini sürdüren Gazi Osman Paşa Camii‘nin hafta sonunda düzenlemiş olduğu `Ahde vefa`programında hüzünlü dakikalar yaşandı.

 

HİZMET EDENLERİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Her sene geleneksel olarak düzenlenen Ahde Vefa etkinliğinin açış konuşmasını yapan Gazi Osman Paşa Cami Tanıtma Başkanı Fevzi Mercan‚ “Hizmeti geçenleri hiç bir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

Program, İsmail Birgün’ün okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. Cemiyet başkanı Kuddusi  Sağlam  da, “Cemiyetimizin  180 üyesi vardır. 300 talebemize 16 eğitimci tarafından dersler verilmektedir. Binamız kendi mülkümüzdür. Camimize bu güne kadar hizmet eden bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun. Vefat edenlere Allah‘tan rahmet diliyorum.” dedi.

Başkan Sağlam, konuşmasının ardından cemiyet gençlik tanıtma başkanı Abdullah İnan´a başarılı hizmetlerinden dolayı bir plaket takdim etti.

SİNEVİZYON GÖSTERİMİNDE DUYGUSAL ANLAR

Gazi Osman Paşa Camii’nin vefat eden üyelerine ilişkin sinevizyon gösteriminde davetliler gözyaşlarını tutamadı. Programda İsmail Uzun, Muharrem Çınar ve İdris Kahraman´ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ve ilahilerle devam eden programın sonunda hatim duası yapıldı ve ikramlarda bulunuldu.

MENDERES SiNGiN/BERLiN-euturkhaber.com

Comments are closed.