Berlin Gazi Osman Gençliği’nden yılbaşı sohbeti

Yılbaşıakşamı 60-65 kadar gencin katılımı ile gerçekleştirilen alternatif yılbaşı programı

Muzaffer İNANÇ

Cemiyet Başkanı Kuddüsü SAGLAM

gençlerden tam not aldı. Programa GOP Gençlik başkanı Ali Şenel’ in misafirlere hoşgeldiniz demesi ile başladı. Gecede gençlerin büyük bir ilgiyle programa katılımları gözden kaçmadı.

Programın sohbet bölümünde Berlin bölgesi Eğitim başkanı Muzaffer İnanç hoca söz aldı. İnanç sohbetinde ‘’ İnsanlar sevgiyi hayatlarının merkezine koyamadıkları müddetce birliği ve beraberliği sağlamaları mümkün değildir. Sevgi, Allah c.c. El-Vedud isminin kuldaki yansımasıdır. Başarı sadece verilen işi yapmak değil, yeni işler ve yeni bakış açıları elde etmektir.’’ Diyerek sevgi kavramının altını kalın çizgilerle çizdi.

‘’İbadet sadece kişinin fıkıh kitaplarında kaideler ile belirlenmiş olan fiiliyatlar değildir. Hayatın tamamı kişi isterse ibadet haline gelir. Bunun için kişi hayatın merkezine iyilik ve kanaati yerleştirmesi yetecektir. Kanaat kişinin kendisinin gene kendisinden tatmin olması değil, muhataplarının kendisinden ‘tatmin’ yani memnun olup sosyal ilişkilerde bulunması ile olur.’’ Diyerek de kişinin muhataplarındaki etkisinin önemini belirtti.

Sohbetten sonra programda ikram yapıldı. Gecenin ilerleyen bölümünde ise gençler için hazırlanan oyunlara ve yarışmalara geçildi. Program eski gençlik başkanı Bekir Yıldız ve yeni gençlik başkanı Ali Şenelin gençlere ve misafirlere teşekkür etmesi ile sona erdi.

MENDERES SiNGiN/BERLiN-eurturkhaber.com

Comments are closed.