Berlin Hacı Bayram Cemiyetinden ‚Nesilden Nesile‘ programı

Berlin İslam Federasyonuna bağlı hizmetlerini sürdüren Hacı Bayram Cami geçtiğimiz hafta sonunda ‚Nesilden Nesile‘ adlı programı icra etti.

Üçneslin  bir araya geldi program, Hacı Bayram Cami öğrencilerin okuduğu Kur’an tilaveti ile başladı. Sunuculuğunu Hacı Bayram Cami eski gençlik Başkanı Serdar Singin´in gerçekleştirdiği programın açılış konuşmasını Hacı Bayram Camii Başkanı Yusuf Akso yaptı.

Blg B.İrfan Taşkıran

C.Baş. Yusuf Akso

Akso konuşmasında, ‘Düzenlemiş olduğumuz ‚Nesilden Nesile‘ Hacı Bayram Camii proğramını yapma amacımız isminden de anlaşılacağı  üzere, zamanın nasıl ve bu zamanda bizlerin neler yaşadığını bir nebze olsun tekrar hatırlamak ve  birlik beraberligğimizi daha güçlendirmek, kardeşlik bağlarını daha da geliştirmek amacını hedefledik.

Cematimizin içinde  üç nesil hatta dört nesil burada olan abilerimiz var. Burada kaldığımıza göre bizlere düşen, bu toplumda milli ve dini değerlerimizden ödün vermeden, neslimizi burada muhafaza etmeliyiz.‘ diyerek sözlerini tamamladı.

Sunucu Serdar Singin

Programda Hacı Bayram Camii‘nin dünü ve bugünü adlı sinevizyon göz yaşları ile izlendi. Berlin Bölge Başkanı İrfan Taşkıran programda emeği geçenlere teşekür ettiği konuşmasında, Milli ve manevi değerlerimizden ödün vermeden yaşadığımız toplumun içinde kendi değerlerimizi korumalıyız‘ dedi. Hacı Bayram Cami talebelerinden Halil Yurt  Sevgili Dedelerimiz şiirini okudu.

Hacı Bayram Camii ilahi grubunun ilahilerinden sonra, Hacı Bayram Camii başkanlık görevini yapmış olan eski başkanları Mustafa Kaynar, Mehmet Dincer ve Yunus Çelikoğluna Haci Bayram Cami Başkanı Yusuf Akso günün anısına birer plakat verdiği program dede torun evlatların bir araya gelerek hatıra fotorafı ile son buldu.

MENDERES SİNGİN/BERLİN

Eski başkanlar

 

Comments are closed.