Berlin Hacıları Buluştu..!

Berlin 2013 Hacıları 2. kez bir araya geldiler. Berlin‘den bu sene hac ibadeti için kutsal topraklara giden ve hacı olan mutlu insanlar ikinci kez bir araya geldiler.

Program Kur‘an-ı Kerim tilaveti ile açıldı. Nurettin Çapan hoca, hacılara Hacer ve İsmail (as)‘lardan örnekler vererek Allah‘a tevekkül ve sabır kavramları üzerinde durdu. Daha sonra grup başkanlarından Ömer Uçar, hacı arkadaşlığından ve kurulan dostluklardan bahsederek bu sene yaşanan güzel anılardan örnekler vererek hacılara hoşgeldiniz diyerek teşekkur etti.

Fazlı Altın hoca ise, yapılan hac ibadetinin maddi ve manevi güzelliklerinden bahsederek haci olmanın yanında hacı kalabilmenin de önemli bir yükümlülük olduğunun altını çizerek hacılara katılımlarından dolayı teşekkür ettı. Hac 2013 kafile başkanı Muzaffer İnanç, hacılara güzel günleri unutmamaları gerektiğinin önemini vurguladı.

Sohbetinde, sükünetin ve affedici olmanın hacı olan insanların en belirgin vasıflarından olduğunu bildiren İnanç, İkrime b. ebu Cehil ve Abdullah b. Sad gibi sahabelerden örnekler vererek peygamberimizin affediçiliğine yaşanan hadiseler ile katkı sağladı.

Programın selamlama ve sohbet bölümü yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Sonra hacıların hazırladıkları ikramlar sunuldu ve küçük gruplarda hasbihal ve karşılıklı sohbetler yapıldı. yapılan yemek duası ve bir kez daha buluşabilme temennisi ile program sona erdi. Menderes SİNGİN/BERLİN

Comments are closed.