Berlin Şehitlik Camii’nde Sabah Namazı Buluşması!..

MENDERES SİNGİN/BERLIN- Pazar günü DİTİB Berlin Türk Şehitlik Camii’nde Berlin geneli her ay düzenli devam eden sabah namazı buluşma programı tertib edildi. Programda Din Hizmetleri Ataşemiz Ahmet Fuat Çandır bir konuşma yaptı. Konuşmasında Namazın önemini misallerle anlattı.

Bu dünyada kendi eserimiz olan kitabımızı yazdıgımızı herkesin bir kitabı olduğunu ahirette bu kitabın ellerimize verileceğini ve kendi ellerimizle yaptığımız işlerin karşıgılını göreceğimizi, Rabbimizin bize altın değerinde 24 saat verdiğini bu 24 altını nasıl değerlendirdiğimizin karşılığını göreceğimizi anlattı.

Din görevlilerimiz de ilahiler kasideler söylediler cemaatimizle birlikte tekbirler salavatlar getirildi. Programdan sonra Cami derneğimiz tarafından namaza katılanlara kahvaltı ikram edildi.

Sabah namazı programları böylece şehitlik camiiyle yaz uygulamasına girmiş oldu. Yeni dönem okullar açılana kadar her camimiz haftanın bir gününde kendi camisinde sabah namazı buluşması ve kahvaltı ikramı verecek.

Camilerimizin belirlediği günler bütün camilerimizde ilan edilecek isteyen bütün cemaatimiz sabah namazı buluşma programı olan camimize gidebilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>