Berlin Sultan Abdulhamid Cemiyeti’nde

Hicri Yılbaşı Kutlandı

BERLIN-Almanya‘nın başkenti Berlin´de hizmetlerini sürdüren Sultan Abdulhamid Cemiyeti‘nde Hicri Yılbaşı kutlaması yapıldı. Kendi mekanında yapılan Hicri Yılbası kutlamasına vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi.

NECMEDDİN ÖZÇELİK
BAŞKAN

Berlin Sultan Abdulhamid Cemiyeti Başkanı Necmeddin Özçelik konuşmasında, “Hicret ruhunu kalbinin derinliklerinde hissederek bu güzide camimizi sereflendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu gün Hicri Yılbaşını idrak ettik. Hicretin 1434. yılı başta Filistin olmak üzere tüm İslam beldelerinde yaşanan zulmün kalkmasına vesile olsun inşallah. Bu güzel günü idrak ederken, Peygamber Efendimiz´in Mekke´den Medine´ye hicreti, hicretin içinde bir çok sırlar, hikmetler  ve

alınacak derslerden bahsetmek gereklidir. Yaşadığımız şu dönemde islam aleminin içinde bulunduğu durum, ümmetin bölünmüşlüğü, parçalanmışlığı, ümmet bilinci ve şuurunun kaybedilmesi hepimizi derinden yaralayan bir

ŞEREFETTİN AYAZ

gercektir.“ Dedi.

Daha sonra IGMG Hasene kurban gönülleri; Ahmet Gül Sudan, Tahsin Karasu Lübnan ve Mehmet Dincer Türkiye, kurban izlenimlerini vatandaşlarla paylaştı.

Günün hatibi Serefettin Ayaz hoca Hicret konulu sohbetinin ardından. Sultan Abdulhamid Cemiyeti‘nin pilav üstü et misafirlere ikram edildi.

 MENDERES SiNGiN/BERLIN-euturkhaber

Comments are closed.