Berlin Turizm Fuarı’nda Ebru sanatına büyük ilgi

MENDERES SİNGİN / BERLİN-Bu yıl 50.si düzenlenen Uluslararası Berlin Turizm Fuarı‘na ilgi oldukça yoğun oldu. Fuara katılan yaklaşık 188 ülke arasında Türkiye ev sahibini de geçerek en geniş kapsamlı katılımıyla Fuar’ın en öne çıkan ülkesi konumuna yükseldi.

Fuarın ilk gününde T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Türkiye standında  katılımcıları ziyaret ederek, görüşmelerde bulundu. Bakan ve katılımcıların en yoğun ilgisi ilk defa bu seneki Berlin fuarda yer alan “Sanatçı Mahallesine” oldu.

Geleneksel el sanatlarında önemli bir yer alan Ebru Sanatında Türkiye yi bu sene Ebru ve Filografı sanatçısı Arzu Adak temsil etti. Sanatçı, uygulamalı olarak sunum yaparak ziyaretçilere nadide örnekler sergiledi..

Ebru sanatının geçen yıllarda Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Türkiye adına “Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras” Listesi’ne alınması sanatçımız Arzu Adak’ın standına olan ilgiyide de oldukça arttırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>