Berlin Türk Spor Merkezi, 2012 yılının son projesini hayata geçirdi..!

Başkente ücretsiz ilk resmi Türk Futbol Akademisi..!

Berlin Türk Spor Merkezi Başkanı Burak Iş ıkdağl ıoğlu  yapm ış olduğu bas ın açıklamas ında 04-05.10.2012‘de düzenlenen ve Antalyaspor`un katılımı ile gerçekleşen ücretsiz seçmelere 3 Türk gencimiz Medical Park Antalyaspor‘a davet edilmiş ve 50 çeşitli kulüplerde top koşturan 10 gencimiz Türk Spor Merkezi Futbol Akademisine davet edilmişti.

13 futbolcu, 1 Teknik direktör, 2 Yardımcı Antrenör, 1 Malzemeci, 2 Fizyoterapist, 1 Analizci, 1 Takım menejer ile çalışmalara başlayan TSM Futbol Akademisi en kısa zamanda kadrosunu 7 futbolcu daha ekleyerek 20 futbolcuya çıkartan karma takımı, faaliyetlerine de hızlı başladı.
8 Kişilik teknik ekibin de ücretsiz görev yapmaları, Futbol Akademisinin tamamı ile gençlere bedava olması da bir ilk göstergisidir.

Antalya ve Mersin Kampı..!
Hafta 1 kere sportif, 1 kere sosyal faaliyetde bulunan takım en kısa zamanda kaynaşabildi. 8 değişik kulüplerden katılan 96 ve 97 doğumlu Türk gençleri, Paskalya tatilinde yapılacak olan Mersin ve Antalya kampına hazırlanıyorlar. Kış döneminde seminerlere başlayacak olan gençler, Türkiye kampında üstün başarısı için burada eğitiliyor.

Türkiye`de görüşmeler..!
Bu müthiş proje için Türk spor Merkezi‘nin çalışmalarına destek veren İş adamları, Türkiye‘de bir takım görüşmelerde bulundular.
Antalyaspor kulübünde idmana çıkacak olan 3 gencimiz, TSM Futbol Akademisi de Mersin İdman Yurdu`na konuk olacaklar.
Orada 1. ve 2. lig takımları ile özel maç yapacak olan takımımız bir hafta kampdan sonra Berlin`e geri dönecekler.

Hedefler:
TSM Futbol Akademisin hedefi
- Buradaki Türk gençlerine sahip çıkmak
- Sahte menejerlerden uzak tutmak
- Başarılı ve kabiliyetli Türk gençlerini menfaatsız Türk futboluna kazandırmak.
- Türkiye Futbol Federasyonu ve Türk kulüpleri ile çalışmak
- İş ve Meslek sorunlarında yardımcı olabilmek
- Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürkün ‘Ben Sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim‘ sözlerinde hareket etmek.

MENDERES SiNGiN/BERLIN-euturkhaber.com

 

Comments are closed.