Berlin’de Geleneksel Yeni Camii Sokak Şenliği Düzenlendi

Spandau semtinde hizmetlerini sürdüren Yeni Cami geçtiğimiz hafta sonu iki gün süren sokak şenliği düzenledi. Binlerce Berlin´linin ziyaret ettiği sokak senliğinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Sokak şenliğine Spandau Belediye Başkanı Helmut Kleebank, Berlin Eyalet milletvekilleri Frank Bewing (CDU) Stephan Machulik (SPD) ve IGMG Berlin Bölge Başkanı İrfan Taşkıran yanı sıra vatandaşlar katıldılar.

Spandau Yeni Camii’nin düzenlemiş olduğu sokak şenliğinin açılış konuşmasında Spandau semtinin belediye başkanı Helmut Kleebank, yapılan bu sokak şenliğinin istenilen entegerasyon olduğunu bu şenlikde her kültürden insanların bir araya geldiğini, kendilerininde entegrasyonu bu manada anladıklarını söyledi. Berlin Yeni Cami başkanı Ali Demir, ikincisini düzenlemiş olduğumuz sokak şenliği oldukca ilgi odağı oldu. Bu sene alman komşularımızın katılımları bizleri oldukca sevindirdi. Bu şenliği düzenlememizin amaçlarıdan biride komşularımızla olan ilişkilerimizi daha üst düzeye çıkarmak. Şenlikte Yeni Cami talebelerinin mehter takımı gösterileri izliyenleri hayran bıraktı. Şenlikte tabi Türk mutfağının en güzel yemekleri, tatlıları çay ve kahveler ziyaretçilere ikram edildi.

MENDERES SİNGİN/BERLİN

Comments are closed.