Berlin’de İsrail’in Gazze Saldırısı Lanetlendi..!

BERLIN-İsrail’in Gazze‘ye düzenlediği saldırıda onlarca insan hayatını kaybetti. Saldırıya tepki gösteren binlerce Berlinli hafta sonunda İsrail’e lanet yağdırdı. Almanya, Fransa, Hollanda, İsveç, Avusturya gibi pek çok ülkede yapılan gösterilere onbinlerce insan katıldı. Atılan sloganlar ve yapılan konuşmalarda, işgalin derhal durdurulması çağrısı yapılırken, katliam lanetlendi. Almanya‘nın başkenti Berlin‘de Gazze salırısı lanetlendi. Berlin Hermannplatz‘da bir araya gelen çeşitli uluslardan yaklaşık 5 bin kişi katliama tepkilerini dile getirdiler. Protesto yürüyüşü sırasında “Artık yeter”, “Kadın, yaşlı ve çocuk katliamına son”, “Baskılara son, Filistin’e özgürlük”, “Gazze katliamına son” yazılı pankart ve dövizler taşındı. Mitingin ardından yürüyüşe geçen kitle, yaklaşık bir saat aralıksız sloganlar atarak Berlin‘in en işlek caddeleri üzerinden Kottbusser Tor‘a kadar yürüdüler.

Burada eylem komitesi adına yapılan konuşmada “Bizler, Yahudileri protesto için burada değiliz, bizim protestomuz, anaların yüreklerini parçalayan, yaşlılarımızı, kadınlarımızı, gençlerimizi ve çocuklarımızı katleden, insanlık dışı siyonist israil askerlerine karşıdır.Siyonizmin katliamlarına ‘dur‘ demek için buradayız.” denildi.

MENDERES SiNGiN-BERLIN/euturkhaber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>