Berlin’de Sabah Namazlarına büyük rağbet var

‘Örnek Müslüman Olmalıyız!’

Berlin‘de her kış aylarında geleneksel hale gelen toplu sabah namazı uygulaması, geçen pazar sabahı kar yağışına rağmen Emir Sultan Camii’nde gerçekleştirildi ve camiyi dolduran Müslümanlar huşu içinde  sabah namazını ifa ettiler.

YAŞANTIMIZLA İNANCIMIZI ORTAYA KOYALIM

Zikir ve duaların ardiından,  misafir hatip  Mariendorf Cami imam hatibi Ahmet Yılmazoğlu‚ Müslüman modeli‘ konulu konuşmasında

‘Biz öyle bir Müslüman tablosu, öyle bir Müslüman imajı ortaya koymalıyız ki, biz kendimiz değil bize dışardan bakan ‚gerçekten   Müslüman dediğin böyle olmalı‘ demeli.

Davranışlarımızla, ticaretimizle,  oturmamız, kalkmamız ile, yaptığımız  işlerle, ibadet noktasında, çocuklarımızı evlendirirken, oğlumzun sünnet merasimini yaparken… Müslümanlar öyle bir tablo ortaya koymalıdır ki,  dışımızdaki insanlar ‚bunun yapmış olduğu işler İslam‘a uygundur‘ demeli.

KUR’AN AHLAKI İLE AHLAKLANALIM

Çünkü yüce İslam, yüce kitap, yüce peygamber  bizlere örnektir. Bizler de örnek Müslüman modelini ortaya koymak zorundayız. Biz öyle bir Müslüman olalım ki, bizim hakkımızda başkaları konuşsa dahi ‚ hayır,  o Müslümandan öyle şeyler  sadır olmaz. O, onları yapmaz,  o  Müslümandır. O gerçek manada Allah‘tan korkar, resulünden terbiye almış, Kur’an‘ın ahlakı ile ahlaklanmıştır‘ demeli, diyebilmeli… Çünkü biz Muhammed Emin olan peygamberin ümmetiyiz‘ dedi.

UYGULAMA DEVAM EDECEK

Sohbetin ardından, Emir Sultan Camii Yönetim Kurulu cemaate çorba ikram etti. Toplu sabah namazı, önümüzdeki Pazar günü Mariendorf Camii’nde kılınacak.

MENDERES SİNGİN-BERLIN/euturkhaber.com

Comments are closed.