Berlin’de Sağlıklı Yaṣam ve Beslenme konulu sempozyum

MENDERES SINGIN/BERLIN-Almanya’nın başkenti Berlin’de Sağlıklı Yaṣam ve Beslenme konulu sempozyum düzenlendi. Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlenen sempozyuma Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın‘ın eşi Berna Aydın ev sahipliği yaptı.

Berlin Kadınlar Platformu tarafından düzenlenen Sağlıklı Yaṣam ve Beslenme konulu sempozyuma çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye’nin Berlin Başkonsolusu Mustafa Çelik’in de davetliler arasında olduğu gecede Berlin’deki pek çok sivil kuruluşu temsilcisi de yer aldı.

Berna Aydın’ın açılış konuşmasıyla başlayan sempozyumda diyetisyen Aslı Demirel, ” Sağlıklı beslenmek için nelere dikkat etmeliyiz? Diyet yaparken bilinen doğrular veya yanlışlar” başlıklı bir sunum yaptı.

Doktor Mehmet Küçükoğlu ise sağlıklı beslenmemenin sonunda ortaya çıkabilecek hastalıklara işaret etti, özellikle şeker hastalığı başlığında görsel sunumlarla katılımcılara bilgi verdi.

Gece Doktor Eda Müller’in Sağlıklı Yaşama ilişkin anlatımıyla sona erdi.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>