Berlin’de temaslarda bulunan İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu,

Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) Berlin ofisini ziyaret etti..!

ALMANYA‘da bazı temaslarda bulunmak üzere bir heyetle başkent Berlin’de bulunan İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu, Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) Berlin ofisini ziyaret etti.

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı
Seyfullah Hacımüftüoğlu

Burada bir konuşma yapan Hacımüftüoğlu, Almanya İçişleri Bakanlığı yetkilileri ile yönetim yapısı konusunda karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla Berlin’de bulunduklarını belirtti.
Burada kendilerine intikal eden ve bakanlığı ilgilendiren konuları da dile getirdiklerini, Türkleri en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade eden Hacımüftüoğlu, bu görüşmeleri yılda birkaç kez yapmayı düşündüklerini kaydetti.
İçişleri Bakanlığı olarak gelecek döneme çok farklı hazırlandıklarını anlatan Hacımüftüoğlu, 10 kaymakam adayının dil öğrenmek amacıyla Hamburg kentinde bulunduklarını, daha sonra bunların bir kısmının yüksek lisans ve doktora yapmak üzere Almanya ve Avusturya’ya göndereceklerini ifade etti.
Bu kişilerin Türkiye döndüklerinde İçişleri Bakanlığı’nda Almanya uzmanı olarak buradaki yaşadıklarıyla doğru bilgileri almak istediklerini belirten Hacımüftüoğlu, belki gelecekte bu kişilerin büyükelçiliklere içişleri müşaviri olarak görevlendirilebileceğini, ancak bunun henüz daha tasavvur halinde olduğunu kaydetti.

Hacımüftüoğlu, Almanya’da Türklerin 70 binin üzerinde şirketi bulunduğunu ve burada 350 binden fazla insanı istihdam ettiğini öğrendiğini belirterek, bundan mutlu olduğunu ve buna şükretmek gerektiğini ifade etti. Ziyarete, Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürü, Muğla, Artvin, Şırnak ve Van valileri ile bir çok bürokrat katıldı. UETD Başkanı Sinan Kaplan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Menderes SiNGiN/BERLiN-euturkhaber.com

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>