Berlin’deki Sivil Toplum Kuruluşlarımızdan örnek bir çalışma

Haydi Sandığa, Oy Kullanmaya..!

 

YAKLAŞAN Almanya seçimlerinde Türk asıllı Alman vatandaşlarını sandıkda oy kullanmalarış için Berlin de hizmet veren sekiz sivil toplum örgütü bir araya gelerek insiyatif grubu kurdular. Berlin Hilton Otelinde basına yönelik tanıtım toplantısında yerli ve yabanci basın, basın toplantısına ilgileri yoğundu.

UETD adına katılan Bülent Sever ’8 Kuruluş bir araya gelerek İnisiyatif Grubu oluşturduk

UETD adına katılan Bülent Sever Berlin’de hizmet veren sekiz kuruluşumuz bir araya gelerek İnsiyatif Grubunu oluşturduk. İnsiyatif grubunu oluşturan derneklerimiz sırası ile şunlardır. Berlin Türk Cemati, Milli Görüş Berlin Tesşkilatı, Berlin İslam Federasyonu, DİTİP, Alperen Ocakları, İslam Kültür Merkezleri, UETD ve Tümsiad’dan oluşmakta.

Önümüzdeki seçimlerde Türk ve Müslüman Alman vatandaşlarımızı  yaklaşan seçime katılımlarını desteklemek amacı ile Berlin İnsiyatif grubunu kurduk.

Kuruluşumuzun esas amacı, her hangi bir siyasi akımı ya da grubu desteklemek değil, gayemiz Alman vatandaşlarımızın seçimlere  katılımını sağlamak.

Berlin Türk Cemaat Başkanı Bekir Yılmaz, amacımız, vatandaşlarımızı sandığa taşımak oy kullanmalarını sağlamak

Berlin Türk Cemaat Başkani Bekir Yılmaz konuşmasında, Türk toplumu uzun yıllardır Almanya’da yapılan seçimlere ilgilerinin çok az olduğunu gördük. Buna bir çözüm bulmak için 8 dernek bir araya gelerek vatandaşlarımızı sandığa taşımak ve oy kullanmalarını sağlamaktır.

IGMG Berlin Bölge Başkanı İrfan Taşkıran, ortak isteklerimiz dourultusunda beraber hareket etme arzusu içerisindeyiz.

IGMG Berlin Bölge Başkanı İrfan Taşkıran da konuşmasında. ’’Türk Toplumunun Almaya gelişinin 50’inci yılını geçen sene kutladık. Elli yıl boyunca hizmet veren Türk sivil toplum örgütleri bir araya gelerek ortak hizmet alanlarını bulamadılar. Çeşitli nedenlerden dolayı, Ama şu an gelinen netice itibari ile, buradaki neslimize kalıcı olduğundan sivil toplum örgütleri ortak bir düşünce içerisinde, bundan dolayı ortak çalışmalarımızı, ortak isteklerimizi ve ortak isteklerimiz dourultusunda beraber hareket etme arzusu içerisindeyiz.

Bu seçim çalışmalarımızın ana gayesi Türk kökenli Alman vatandaşlarımızı mutlaka ve mutlaka sandığa oy kullanmalarını teşvik etmektir. Vatandaşlarımızın hiç bir siyasi partiye yönlendirmeyeceğiz böyle bir hareket noktamız var’’ dedi.

MENDERES SİNGİN/BERLİN

Comments are closed.