Beşiktaşlıların Münih Ziyareti

Bavyera’nın Erlangen kenti ile kardeş şehir olan Beşiktaş belediyesi heyeti, Erlangen’deki kardeş şehir olmanın 10. yılı kutlamaları bünyesinde Münih’e geldi. Belediye başkanı İsmail Ünal’ın başkanlığındaki heyet, Münih’te Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Hermann’ı makamında ziyaret etti.

Hermann, çok sıcak karşılanan heyetle yaptığı görüşmede Bavyera Eyaleti’nde 200 bin Türk yurttaşının yaşadığını hatırlatarak “Ekonomik rakamlar da Türkiye’nin bizim için çok önemli bir ticaret partneri olduğunu göstermektedir. Eyaletimizdeki 10 kentin Türkiye’deki on kent ile kardeş şehir anlaşması vardır, bu da dostluğuzun bir kanıtıdır” dedi. Belediye Başkanı Ünal ise Bayern Münih-Dortmund final karşılaşmasında Bayern Münih’e başarılar diledi.

Heyete Bayera Meclisi’nde bir yemek veren bakan Hermann, heyet üyelerine meclisi gezdirdi. Heyet daha sonra BMW tesislerinde incelemelerde bulundu. Almanya’da dört gün kalan heyette Beşiktaş belediye yetkililerinin yanı sıra Yalçın Doğan, Ali Faik Gürses ve Mehmet Tezcan gibi gazeteciler de bulunuyor.

Beşiktaş belediyesi yetkilileri ise ziyaretten çok memnun kaldıklarını, bundan sonra da karşılıklı ziyaretlerin devam edeceğini söylediler.

MEHMET KARACA-MÜNiH-euturkhaber.com

Comments are closed.