‘Bir Kelebek de Sen Uçur’

IGMG Güney Hollanda Bölgesi Sosyal Hizmetler ve Teşkilatlanma başkanları Leiden’de bir araya gelerek bu birimlerin çalışmaları hakkında hem bir durum değerlendirmesi yaptılar,  hem de genel merkezden gelen ilgili birimlerin sorumluları tarafından verilen seminerleri dinlediler.

Genel merkezden Sosyal hizmetler birimi adına Süleyman Yılmaz ve teşkilatlanma başkanlığı adına ise başkan yardımcısı İbrahim Kaygısız bir seminer verdi. Toplantıda güney Hollanda birim başkanları Tahir Karademir ve Bilal Yanık da birimlerinin çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptılar. Bölge başkanı Mehmet Erdoğan ise bir değerlendirme konuşması yaparak şubelerde görev yapan birim başkanlarının sorumluluk bilinciyle görevlerini yaptıkları için kendilerine teşekkür

Mehmet Ateş

ederek başarılar diledi. Süleyman Yılmaz  da  konuşmasında bu hayırlı çalışmalar sırasında karşılaşılan engellere dikkat çekerek hiçbir engelin kendilerini yıldıramayacağının altını çizdi. Programa ana teşkilat, kadınlar teşkilatı, gençlik ve kadınlar gençlik teşkilatları davet edildi.

Bölgede ‘Bir kelebek de sen uçur’ çerçevesinde yapılan sosyal hizmetler ve Hasene çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Aynı zamanda Güney Hollanda Hasene sorunlusu olan Tahir Karademir Hasene’nin Ramazan kumanyası çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini bildiren Karademir çalışmaların şu ana kadar gayet güzel gittiği belirtti. Güney Hollanda’nın bölgeler arasında beşinci sırada olduğu öğrenildi. Genel merkez teşkilatlanma başkan yardımcısı Mehmet Ateş de toplantıda gözlemci olarak hazır bulundu. Program okunan Kur’an’ı Kerim ve yapılan ikramla son buldu.

Adnan ŞAHİN/LEIDEN

Resimler: Vehbi KUZU

Comments are closed.