BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Bönen Mevlana Camii’ne süikast hazırlığı yapan kar maskeli şahıslara tepki

Saldırganlar bir hafta önce sabaha yakın, kaldırım taşları üzerinden aşarak caminin önünde arabalarını park etmiş olan kar maskeli iki kişiden birisi arabada çevreyi gözetlerken diğeri de arabadan inip çevreyi incelemiş. Gürültüye uyanan Türk komşu pencereden arabanın plakasını almış ve ilgililere bildirmiş. Aradan bir hafta geçmiş ve aynı yerden giren kimliği belirsiz kişiler çevredeki ne kadar çiçek varsa kırıp kırıkları da kapının girişine yığmışlar. Sabah Namazına gelen cemaat olayın vahametini görüp, derhal polise bildirmişler.

Görgü tanıkları, İsmail hoca, Müzaffer Yurdagül; Ebu bekir Polat, Nevzat Köksüz, Sami Bacak, Şemsettin Oturak, Mehmet Hepşenli. Görgü tanıkları olayı şöyle anlattılar. 18.05.2013 Cumartesi sabahı Saat. 04:45′de Sabah namazına gelmiştik. Olayı görünce adeta şok olduk. Durumu derhal polise bildirdik. 06.00 civarında Polis Mevlana Camii’nin önüne gelerek inceleme yaptı. Bir hafta önceki meçhul arabanın plakasını polislere bildirdik. Ayrıca kaldırıma fırlamış 4 adet araba tekerleği Jant kapaklarını da polise gösterdik. Polis de resimleri çekti. Olayı yapanların arabalarından düştüğünü tahmin ediyoruz. Çünkü saldırganlar kaldırımı aşarak camii önünde önceden kar meskesiyle inceleme yapmışlar. Önemsemedik onun içinde polise bildirmemiştik. Olay günü her şeyi detaylı bir şekilde Polislere anlattık. Ön camı da kırmışlardı, onu da önemsememiştik. Koruma kamaralarımız olmadığından saldırganlar her zaman rahat hareket etmişler. Şimdi Mevlana Camimizin her tarafına kamara taktırmak için çalışma başlattık. Sırayla nöbet tutacağız. Bu insanların ne zaman ne yapacakları belli olmaz. Eğer önceden önlem almış olsaydık. Saldırganları tesbit edebilirdik. Üzüntümüz sonsuz. Mevlana Camimiz kurulduğundan beri herkesle çok iyi geçiniyoruz. Çevremizi adeta çiçek bahçesi haline getirmiştik. Zaman zaman bazı Alman gençleri Mevlana Camimizin önünden geçerken bizlere selam verip Allah-ü ekber deyip geçiyorlardı. Bu menfur olaya her kesimden büyük tepki devam ediyor. Camilerimizin hepside Kâbe-i Muazzama’nın birer şubeleridir. Bu gibi saldırıları gerçekleştirenler de hiç bir insani duygunun kalmadığı görülüyor. Bu hasta ruhlu kişilerin sürekli toplumlara ve çevreye zarar verebilecekleri ise açıkca ortadadır. Yetkililerden isteğimiz şudur ki, bir hafta önce Camimizin önünde kar meskeli kişlerin keşifleri ve plakasını da polise teslim etmemiz olayı aydınlatabilir kanaatındayız” dediler.

Bönen/İsmail ÇAKIR-euturkhaber.com

 

 

Comments are closed.