Bosphorous Awards Ödülleri Aralık Ayında İstanbul”da Sahiplerini Buluyor

Bosphorous Awards Ödülleri 2012 yılından itibaren  her yıl özel bir konuda önemli kişilere verilecek bir ödül töreninin ismidir. 1. Bosphorous Awards ödülleri Almanya Türk göçünün 51. Yılı nedeniyle Almanyada  8  başlıkta  başarılı kişilere verilecektir.

Türkiye-Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı yönetim kulu başkanı Prof. Dr. Faruk ŞEN’in başkanlığında, Brandday.net internet gazetesi tarafından Bosphorous  Awards ödülleri sahiplerini bulacak. Göçün 51. Yılında Almanya’lı Türklere veriliyor. Bu Ödüller Almanya”da yaşayan başarılı Türklere verilecektir. Bosphorous  Awards Ödülleri arasında  yılın en iyi politikacısı, profesyoneli, iş adamı, oyuncusu, sanatçısı, sporcusu ve sivil toplum örgütü belirleniyor. Her branşdaki ön görülen adaylar 11 kişilik ön seçici grubu tarafından seçilmiştir. Herkes brandday.net adresinden oylarını 31.10.2012 ye kadar verebilir. Aralık ayında CRR’de yapılacak ödül törenine katılmak istenilirse brandday.net  adresine e-mail atılabilinir.

Adaylar;

  • Politikacılar: Bilkay ÖNEY,  Özcan MUTLU, Dilek KOLAT , Mehmet  KILIÇ,
  • Profesyoneller:  Mehmet  DAİMAGÜLER, Yankı  PÜRSÜN, AliCANBAY,
  • Sanatçılar: Mehmet GÜLER, Hanefİ YETER, Azade KÖKER, Zeki ASLAN,
  • Oyuncular: Orhan KILIÇ, Fahriye EVCEN, Nursel   KÖSE, MeryemUZERLİ,
  • Sporcular:Nuri  ŞAHİN, Mesut  ÖZİL,Halil ALTINTOP, Serdar TAŞÇI,
  • İşAdamları: Kadir UĞUR, Hilmi  SELÇUK , Müfit   TARHAN, Mülahim KURU,
  • Sivil Toplum Örgütleri: Cihan SENDAN, Remzi  KAPLAN, Kenan  KOLAT, Ahmet GÜLER,
  • BasınÖdülleri: İsmail EREL, Cihan YANIK, İrfan ERGİ, Işın GREİNER, Mahmut ÇEBİ

Politikacılarda Bilkay ÖNEY ve Dilek KOLAT başta giderken, Profesyonellerde; Mehmet Daimagüler, Sanatçılarda; Mehmet GÜLER, Hanefi YETER, Oyuncularda; MeryemUZERLİ ve Fahriye EVCEN, Sporcularda;  Mesut ÖZİL ve Halil ALTINTOP, İş Adamalarında; Müfit   TARHAN ve Mülahim KURU ve basın dalında İsmail EREL ve Cihan YANIK son alarak sivil toplum örgütlerinde de Cihan SENDAN ve Remzi KAPLAN önde gitmektedir.

Comments are closed.