Braunschweig Gençlikten ‘Güzel Ahlak ve Maneviyat’ gecesi

 

Braunschweig gençlik teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Güzel Ahlak ve Maneviyat’ gecesi proğramı cemiyet salonunda gerçekleştirldi. Proğrama Milli Görüş’ün ilk kurucusu ve halen Medine’de yaşayan Rüştü Banaz da katıldı. Sevenleri ile biraraya gelmenin mutluluğunu yaşayan Banaz, 43 yıl evvel kurmuş oldukları teşkilatın şu anki durumundan dolayı Allah’a şükrettiğini ifade etti.

İlk zamanlarda çektikleri sıkınıtıları ve cami açmak için yaptıkları mücadeleyi gençlere anlattı. Cemiyet başkanı Hamza Ocakdan ise Rüştü Banaz abinin aramızda olmasından büyük mutluluk duydugunu ifade ederek ‘Allah onlardan razı olsun’dedi. Gençlik teşkilatı Başkanı Kadir Ocakdan ise yaptıkları proğramla geçlere manevi bir ortam sunduklarını ifade etti.

Bölge irşad bşk yrd. Mustafa Yavuz ise sahabenin çektiği sıkıntıları dile getirdi ve örnek alınması gereken sahabelerin yaşantıların örnekler sundu. Gençlerin yaptıkları yarışmalarla devam eden proğrama katılım bir hayli güzel oldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde gençler çeşitli oyun aktiviteleri ile yılbaşı gecesini camide geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

/euturkhaber.com

 

Comments are closed.