Bremen‘de özlenen bayramlaşma..!

Bayram birlik ve kerdeşlik demektir

Hüseyin İnceler/euturkhaber-

BREMEN-Şura Bremen, IGMG Bremen ve DİTİB Bremen‘in, geçtiğimiz günlerde beraber organize ettikleri bayramlaşma programı coşkulu geçti. Walle semtindeki Event Palast`taki programa  yaklaşık 800 Bremenli iştirak etti. Programda  T.C. Hannover Başkonsolos Yardımcısı Abdullah Metin Durmuş da hazır bulundu.

BAŞARAN: BU ORGANİZASYONLARI SÜREKLİ HALE GETİRMELİYİZ

IGMG Bremen Bölge başkanı Zeki Başaran kutlamada yaptığı konuşmada, ‘Kardeşliğimizi pekiştirmek adına önemli bir program tertipledik.İnşaallah bayramları vesile kılarak bu organizasyonların devamını getiririz. Bu birlikteliğimiz bizi; Bremenli Müslümanları, daha önemli ve etkin kılıyor ve hepimiz görüyoruz ki, Bremen‘in İslam‘a bakış  açısı pozitif olarak değişmiştir’  dedi.

BAYRAM BİRLİK VE KARDEŞLİK DEMEKTİR

T.C. Hannover Başkonsolos Yardımcısı Abdullah Metin Durmuş da Bremenli Müslümanlarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Daha sonra söz alan Şura Bremen Başkanı Mustafa Yavuz da Bremenli müslümanların birlik ve beraberlik içinde Kurban bayramını kutlamalarından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Şenliğe olan ilgiden çok memnun olduğunu belirten DİTİB Bremen başkanı Yılmaz Kılıç ise  „Böyle birlik ve beraberlik içinde ilk kez bir bayram  kutlamanın heyecanı içerisindeyim. Bununla İslam‘ın birlik ve beraberliğe verdiği önemin sebebi bir kez daha pekişti“ dedi.

Programa ilahi ve ezgileriyle Bremenli sanatçılardan Enes ve Furkan Sevgi kardeşler ile  IGMG Çocuk Kulübü‘nden minik semazenler de renk kattı. Türkçe, Almanca, Arapça yapılan duanın ardından davetlileri ikramda bulunuldu.

Foto: Erkan Karagöz

Comments are closed.