BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Bretten DİTİB Camii dernek yöneticisine saldırı

ERCÜMENT AYDIN/BRETTEN-Geçtiğimiz Çarşamba günü saat 23:00’da Bretten DİTİB Yeşil Cami yönetim kurulu üyemiz sayın Savaş Çelik’e karşı menfur bir saldırı gerçekleşmiştir.

Bretten DİTİB Camii Başkan Yardımcımız gece vakti iki kişi tarafıdan kelepçelenmiş, tehdit edilmiş, bıçakla yaralanmış ve bir tabancanın kabzasıyla başına vurularak darpedilmiştir. Kendilerinin Gülen cemaatinden olduğunu söyleyen saldırganlar bazı isimler verip tehditler savurarak olay yerinden uzaklaşmışlar. Konu hemen polise intikal ettirilmiş ve gerekli bilgiler verilmiştir.

Bu saldırı ile daha önce DİTİB camilerimize karşı yapılan terör saldırıları farklı bir boyut kazanmıştır. DİTİB camiası olarak yetkililerden olayın bütün yönleri ile araştırılarak bir an önce aydınlatılmasını ve DİTİB camileri ve yöneticilerinin güvenliği konusunda daha hassas tedbirler alınmasını talep ediyoruz.

DİTİB camiası her zaman kavga ve şiddetten uzak mutedil bir camiadır. Bu olayda da serinkanlılığını koruyacak, aklı selim üzere hareket edecek, provokasyona düşmeyecek ama konunun takipçisi olacaktır.

DİTİB camiası olarak sayın başkan yardımcımıza Allah’tan şifalar diliyor, bütün aile olarak yanında olduğumuzu ifade ediyor ve bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

DİTİB Yönetim Kurulu

DE/

Pressemeldung

Übergriff auf Vorstandsmitglied der DITIB-Moschee Bretten

Köln, 08.02.2019: Am 06.02.2019, 23 Uhr, wurde ein niedertächtiger Übergriff auf unser Vorstandsmitglied Savaş Çelik verübt.

Der Stellv. Vorsitzende der Brettener DITIB-Moschee ist auf einem nächtlichen Spaziergang von zwei Unbekannten überfallen, gefesselt, bedroht, mit einem Messer mehrfach verletzt und einer Pistolenknauf geschlagen worden. Der Aussage zufolge haben sich die Täter als Gülen-Anhänger ausgegeben, das Opfer und namentlich weitere Personen bedroht und sich vom Tatort entfernt. Der Überfall wurde umgehend der Polizei gemeldet.

Mit diesem tätigen Übergriff haben die Terror-Übergriffe auf unsere DITIB-Moscheen eine andere, erschreckende Dimension erreicht. Als DITIB-Verband rufen wir die Sicherheitsbehörden dazu auf, in alle Richtungen zu ermitteln und den Überfall zügig und mit Nachdruck aufzuklären. Unsere Gemeinden und Vorstände rufen wir dazu auf, umsichtige Sicherheitsvorkehrungen zu treffen.

Der DITIB-Verband ist eine gemäßigte, gewaltfreie Gemeinschaft, die Konflikte sachlich austrägt. Auch nach diesen Vorkommnissen werden wir besonnen sein, bedacht handeln, uns keinesfalls durch diese Tat provozieren lassen, aber die weitere Entwicklung verfolgen.

Als Ditib-Verband wünschen wir unserem Stell. Vorsitzenden gute Besserung und stehen ihm als eine große Familie solidarisch bei. Den Übergriff verurteilen wir aufs Schärfste.

DITIB-Bundesverband

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>