Brühl’de Hristiyanlar ve Müslümanlar teröre karşı barış ve dayanışma mesajı

Brühl’de Hristiyanlar ve Müslümanlar terör şiddetine karşı barış ve dayanışma mesajı verdiler. Yeni Zelanda ve Srilankadaki son terör saldırıları sonrası Brühl İslam Toplumu Milli Görüş cami idarecileri ilçedeki Hristiyan kilisesini ziyaret ettiler.

İSKENDER GÜNGÖR/ KÖLN- Brühl cami idarecileri aziz margaret Kilisesi önüne çelenk bıraktılar. Srilankada gerçekleşen Paskalya pazarı saldırısının kurbanları için taziyelerini ilettiler.

Brühl cami dış ilişkiler sorumlusu Hasan Güngör taziye ziyaretinde yaptığı konuşmada ”saldırılarda amaç bilinçli olarak dinler ve dindarlar arasında duvarlar örme niyetinde oldukları aşikardır.

Ancak özellikle nefretin yayıldığı ve terörün arttığı böyle zamanlarda, Hristiyanlar ve Müslümanlar olarak bir arada durmalı, çok kültürlü toplumumuzda barış içinde birlikte yaşamak için mücadele etmeliyiz.” dedi. Brühl’deki Hristiyanlar Kilisesi ve IGMG Müslüman Cemaatı ortak bir bildiri yayınladılar.

Bildiride ”Nefretin olduğu yerde şiddet, hoşgörünün olduğu yerde ise barış yeşerir. Yaklaşık 20 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Brühl’deki Müslümanlar ile Hristiyanlar arasındaki panel toplantıları, karşılıklı saygı ve uyumun sonucudur.

Birbirimize daha da yakın duracağız, barış ve huzurumuzu tehdit eden şiddete karşı birlikte mücadele edeceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundular. Brühldeki kilise temsilcileri, Brühl Camii temsilcilerine göstermiş oldukları hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>