Çavuşoğlu Münih’de Konferansa katıldı

Münih kentinde Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Münih-Bavyera teşkilatının düzenlemis oldugu konferansa katılan AB Bakanı ve Baş müzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel’e teşekkür etti.

Çavuşoğlu MÜSİAD’ın düzenlediği “AB sürecinde Avrupa’daki Türk iş adamlarının Konumu” adlı panele katıldı. Panelde AB seçimlerinde yeniden seçilen Alman Sosyal Demokrat Partisi Avrupa Milletvekili İsmail Ertuğ da bir konuşma yaptı.

Ertuğ konuşmasında aşırı sağin Avrupa Parlamentosunda grup kurma olasılığına dikkati çekti.

MÜSİAD’a övgüler yağdıran Çavuşoğlu ,Merkel’in Başbakan Erdoğan’ın son Köln ziyaretindeki tutumunu da öven Çavuşoğlu “sayın Başbakanımızın karşılanması, uğurlanması ve aldıkları tedbirler gerçekten takdire şayandır. Kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz, teşekkür ediyoruz” dedi.

Alman medyasının tek bir ağızdan Türk Hükumetine tavır aldığını vurgulayan Çavuşoğlu “Başbakanımızın Köln ziyaretinde tüm Alman basının aynı başlıklarla haber yapması bir tesadüf olamaz. “Cehenneme git “ diyecek kadar kaba bir üslubu görüyoruz” dedi.

Çavuşoğlu konuşmasının sonunda “”AB en büyük dış politika projemizdir, bunun dışında hiç bir birlik projemiz yoktur. Bu konuda çok samimiyiz. AB’ye alternatif başka bir birlik göremiyorum” dedi.

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve MÜSİAD Münih-Bavyera teşkilatı başkanı Salim Şahin’in de konuşma yaptığı panele, Bavyera Meclisi SPD’li Milletvekili Arif Taşdelen, bazı yerel politikacılar, Türk sivil toplum temsilcileri ve iş adamları katıldı.

Mehmet KARACA/MÜNİH

 

Comments are closed.