Chorweiler’deki kaza Köln’ü yasa boğdu..!

Talihsiz kardeşler kafa kafaya çarpıştı

İsmail ve Fatih Altun Chorweiler DİTİB Camii’nin en sevilen gençleri. Babalarıda aynı camide idare heyetinde. Geçtiğimiz hafta sonu kermesten akşam saatlerinde ayrılan iki kardeş aynı gidiş istikametinde hareket halinde giderken, kontrolü kaybeden kardeşlerden İsmail Altun tamamen geldiği istikamete doğru direksiyon hakimiyetini kaybediyor.

Küçük kardeşi Fatih’le burun buruna çarpışarak savruluyorlar. Araçların ikiside tanınmaz hale girerken aracın bir tanesinin motoru yüzlerce metrelik mesafeye fırlıyor. İtfaiye ambulans ve çevredeki vatandaşların yardımıyla kazazedeler hastahaneye kaldırılıyor.

Büyük kardeş İsmail Altun Uniklinikte yoğun bakımda şuuru kapalı gözlem altında tutulurken küçük kardeş Fatih, abisine göre biraz daha iyi durumda. Merheim hastanesinde yatan Fatih Altun ‘Tüm müslüman kardeşlerimiz bizlere dua etsin’ diye mesaj gönderdi. Ford fabrikasında çalışan Fatih’e ve abisine iş arkadaşları ve cami cemaatı hem dua hem de ziyaret ediyorlar.

Kaza, başta Alman basını Bild ve Expres’de geniş yer aldı. Tüm Köln talihsiz kazayı konuşurken kazazedelerin başta DİTİB ve Milli Görüş Teşkilatlarındaki çok sayıda arkadaş ve yakını Altun kardeşlere sürekli dua ediyor. Biz de euturkhaber ailesi ve okurları olarak dua ediyoruz.

İSKENDER GÜNGÖR-KÖLN

Comments are closed.