CIMG Alpes’de genişletilmiş idareciler toplantısı..!

CIMG Alpes Bölgesi 2015 çalışma yılının ilk “Genişletilmiş İdareciler Toplantısı”nı Bölge merkezinin salonunda gerçekleştirdi.

Yoğun bir katılımcının olduğu gözlenen toplantıya IGMG Genel Merkezi’nden Mustafa UYANIK’ın yanısıra IGMG Hatiplerinden Ali BÖREK’de katıldı. Programa Grenoble cemiyet imamının okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim’le başlandı.

Programı yöneten Bölge Teşkilatlanma Başkanı Mustafa YILDIRIM okunan Kur’an-ı Kerim’den sonra kısa bir selamlama konuşması yaparak yoklamaya geçti.

Daha sonra söz alan Bölge Başkanı Emir DEMİRBAŞ şunları kaydetti; “Şuan burada herbiriniz değişik şubelerimizde görev yapan idarecilerimizsiniz, ama her biriniz ayrı görevde olsanız da sonuçta bizler Allah’ın rızasını kazanmak için çalışıyoruz.

Yaptığımız görevimizin bilincinde olmalıyız ve teşkilat prensipleri ve hiyerarşik yapımız doğrultusunda çalışma yapmalıyız. Nasılki bir tiyatroda yer alan oyuncular kendilerine verilen görevi yerine getirmek için gayret gösterirler, bizlerde cenabı mevla tarafından verilen rolümüzü yerine getirmemiz gerekiyor.

Üç gün önce, Nantua cemiyetimizde görev yapan imamımız vefat ettiler, kendisine Cenabı Mevladan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Bölgemizin amiralleri olarak üstlenmiş olduğumuz görevlerimizi yerine getirerek, çalışmalarımıza devam etmemiz gerekiyor. Mevlam kendisinin razı olduğu zümreden olmayı bizlere nasip eylesin ” diyerek sözlerini sonlandıran Bölge Başkanı herkese hayırlı çalışmalar diledi.

Daha sonra Bölge birim başkanları katılımcılara birimleri hakkında bilgilendirmede bulundular. Birim başkanlarından sonra IGMG Genel Merkez hatibi Ali BÖREK’e söz verildi. Börek Tevbe suresi 38 ve 39 ayetlerin açıklamasını katılımcılar ile paylaştı ve başarının formülü 3 maddedir diyerek şu şekilde sıraladı:

1-Tembellik yok bugünün işine yarına bırakmak yok

2-Üzülmek yok hüzünlemek yok

3-İnanırsanız başarırsınız diyerek sözlerini tamamladı.

İGMG Sosyal Hizmetler Başkanı Mustafa UYANIK ise, Alpes Bölgesinin çalışmalarını, şube çalışmalarından, toplantı düzenine kadar değerlendirdikden sonra Genel merkez çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundular.

Ayrıca UYANIK, kendisine sorulan sorularada dilek temenni bölümünde cevaplandırdı. Genişletilmiş idareciler toplantısı okunan Kur’an-ı Kerim’le son buldu.(ik)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>