Çin zulmüne karşı miting..!

Münih‘te Çin zulmune karşı miting yapıldı. 2009 yılında meydana gelen ve çok sayıda Uygur Türkleri’nin Çinli güvenlik güçlerince öldürülmesinin 5 yılınının da anıldığı protesto yürüyüşüne Yeni Akit yazarı Gazeteci Abdurrahman Dilipak da katılarak bir konuşma yaptı.

Türk ve Türkistan bayraklarının dalgalandığı protesto mitingi Münih’in ünlü meydanı ‘Sendlinger Tor’ da başladı. Mitingde sık sık tekbir getiren katılımcılar, Çin’in Türkistan’da uyguladığı asimilasyon politikasını eleştiren pankartlar eşliğinde yürüdüler.

Uygur Kongresi yönetcileri, Çin’i Protesto Mitingi’nde yaptıkları konuşmada, Çin devletinin, Uygurlar’a karşı uyguladığı zulüm ve asimile politikalarının artık dayanılmaz boyutlara geldiğini ve hür dünyanın gözleri önünde bir milletin yokoluşuna şahit olunduğuna vurgu yaparak, herkesi bu zulmün karşısında durmaya çağırdı.

MEHMET KARACA-MÜNIH

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>