Çin zülmüne tepki..!

“GENÇ BOSEDER Genel Başkanı Şener Mengene Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere zulüm uygulayan Çin’e büyük tepki gösterdi.”

ŞENER MENGENE
Büyük Osmanlı Eğitim Ocakları Derneği (BOSEDER) Genel Merkezi Gençlik Kolları Başkanı

GENÇ BOSEDER (Büyük Osmanlı Eğitim Ocakları Derneği Gençlik Kolları) Genel Başkanı Şener Mengene yazılı bir açıklama yaparak Çin Halk Cumhuriyetine tepki gösteren Mengene “Yapılan zulümdür ve kabul edilemez”  dedi.

Mengene; ”Çin hükümetinin nüfus planlaması adı altında ülkede yaşayan 35 milyonu aşkın Türk vatandaşlarına uyguladığı yasakların asıl amacı bir soykırımdır” diyerek “Doğu Türkistan’da Çin tarafından planlı bir soykırım uygulanmaktadır ve maalesef ki Dünya buna seyirci kalmaktadır. Sözde  Modern batı ülkeleri eğer ki ölen Müslüman ise sessiz kalarak bunu da normalleştirmektedir.” dedi. Mengene Açıklamasının devamında “Özgürlüklerden dem vurulan her platformda ölen, öldürülen, özgürlüğü elinden alınan insanlar bizim insanlarımız. Çin Devleti sözde nüfus planlaması adı altında bir soykırım gerçekleştiriyor. Bu bir soykırımdır çünkü,  bir insanın yaşadığı yerde, dilini konuşması, ibadetlerini yapması, çocuk doğurması yasaklanıyor, hamile olanlar kürtaja zorlanıyor, çalışma şartları maddi ve manevi açıdan çekilemez duruma getiriliyorsa bunun adına açıkça soykırımdır.

UNICEF, Avrupa İnsan Hakları Konseyi, Birleşmiş Milletler gibi örgütlerle, barıştan söz eden Dünya ve Avrupa ülkelerinin seyrettiği bu zulme karşı Osmanlı torunları olarak tepkimizi ortaya koyuyor ve Çin Halk Cumhuriyetini şiddetle kınıyoruz.

Türk ve İslam Dünyası Doğu Türkistan konusunda daha fazla gayret göstermeli ve inisiyatif almalı, Çin malları boykot edilmeli, ticari, siyasi, askeri ve diplomatik yaptırımlar uygulanmalı, ayrıca Dünya’ya da bir çağrı yaparak bu soykırıma dur demeleri gerektiğini hatırlatırız. Çin Halk Cumhuriyeti de bu zulümden ivedi olarak vazgeçmeli ve Kardeşlerimiz rahat bırakmalıdır.” İfadelerini kullandı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>