CNR EXPO 20.İstanbul Uluslararası ev tekstilleri fuarı 21-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında

 

CNR EXPO Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda EREN:

‘Türkiye’nin en başarılı fuar organizesiyiz’

CNR EXPO Evteks, 20. İstanbul Uluslararası ev tekstilleri fuarı,  21-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında 160 bin m2 alanda gerçekleşiyor. Fuarcılık alanında da kendisini isbatlayan CNR Holding’in, Frankfurt’ta gerçekleştirdiği dev organizesiyle göz doldurdu.

YouTube Preview Image

Organizesini Messe Frankfurt’un yaptığı dünyanın en geniş ev tekstili ürün yelpazesini aynı çatı altında buluşturan ev tekstili ürünleri fuarı Heimtextil Frankfurt’a büyük bir potansiyelle profesyonelce katılımın sağlanması konusunda Türkiye’de merkezi İstanbul’da olan Fuar Organizesinin CNR Expo CIO’su Cem Şenel’in konuşma ve sunumu yaptığı Marriott Hotel’de gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısına yerli ve yabancı basın mensupları, ünlü işadamları ve çok sayıda davetli katıldı.

Basın toplantısında, sunum yapan CNR Expo CIO’su Cem Şenel’in yanısıra CNR Yönetim Kuru Başkanı Ceyda Erem, Tetsiad Başkanı Yaşar Küçükçalılı ve Tetsiad Fuar Komite Başkanı Ali Aydın katıldı.

Frankfurt Marriott Hotel’de yapılan basın toplantısının açılış sunumunda Şenel, Fuar organizesinde geldikleri konumu anlattı.

CNR Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Eren, basın toplantısında ev Tekstilinin ilk yurt dışı toplantısının Almanya olduğunu ifade ettiği konuşmasında, Evtekstil’de 20. Organize olduğunu ifade ederek, ‘Türkiye’nin en başarılı fuarını organizesiyiz. Tetsiad ile birlikte yapılan ortaklıkla daha da güçlendik, birlikte aldığımız kararlarla da kabımıza sığmıyoruz. Türkiye önemli bir konumda olması büyük avantaj sağlıyor. Bundan sonraki toplantımızı İtalya olarak düşünüyoruz. Kalite bakımından üstün düzeyde olan ürünlerimize olan talep yoğunluğu bizi oldukça sevindiriyor. Bu alandaki gelişmeler ülkemiz adına gurur verici. Ekonomi bakanımızın her yıl yurt dışından alım heyetlerinin gelmesini sağlaması ayrıca güzel bir gelişme. Rusya ve Çin’de de basın toplantıları yaparak bütün dünyaya ürünlerimizi CNR Expo fuar organizesi öncülüğünde tanıtacağız, çünkü ürünlerimiz büyük ilgi görüyor. Fuar alanımızı daha da geliştireceğiz.’ dedi.

Tetsiad Başkanı Yaşar Küçükçalı; ‘Önümüzdeki 20.sini düzenleyeceğimiz Evteks Fuarı’nın bu yıl ilk defa yurt dışında basın toplantısı yapıyoruz. Evtekstil sanayiçileri İşadamları derneğinin fuar komitesi ve başarısına imza atan fuar komitesi ve başkanına teşekkür ederim. Fuar organizasyonu ciddi bir bilgi donanımı ve birikimi gerektiren bir iştir.

Türkiye’de Ev tekstili anlayışı 1980 yıllarında başladı. Bugün bu sector ciddi bir ivme gösterdi. Şu an gelinen noktada Türkiye sadece ev tekstiliüreticisi değil, aynı zamanda bir hizmet üreticisi bir ülke konumundadır.83 milyar dolarlık Ev tekstili pazarındaTürkiye 4. Büyük üretici konumundadır. Bu konumuna Türkiye 30 senede gelmiştir. Biz üreticisiyle, alıcısıyla, pazarlamacısıyla hepimiz aynı masadayız, aynı geminin içerisindeyiz. Bu bilinçle her işimizigerek partnerimin CNR, gerek bizler Tetsiad olarak hep beraber bu mantıkla ileriye bakıyoruz. Çünkü pazardaki rolümüz hepimizi yakından ilgilendiriyor. Bütün üreticilerimizin her yönüyle arkasındayız. Önümüzdeki 20. düzenleyeceğimiz Ev Tekstili Fuarımızda hepinizi tekrar aramızda görmek istiyoruz.’ dedi.

CNR EXPO, ülke ticaretini geliştirmek ve uluslararası platforma taşımak misyonuyla yola çıkan ve hep daha iyisini hedefleyen, gerçekleştirdiği yenilik ve atılımlarıyla hem ülkeyi hak ettiği fuar alanına kavuşturmak hem de yüzlerce profesyonel müşterin tüm dünyada tanınması ve saygınlık kazanması hedefine doğru adım adım ilerliyor.

Tam 28 yıldır CNR EXPO olarak, modern bakış açısı, güçlü altyapısı ve hizmet kalitesiyle Türkiye’nin en etkin ticari platformunu oluşturdu. CNR EXPO, Firmalara müşterileriyle bire bir görüşme, ilişkilerini güçlendirme, ürün ve hizmetlerini en iyi şekilde tanıtma imkanı sağlıyor.

Evteks 20. İstanbul Uluslararası ev tekstilleri fuarı ile ilgili da bilgi veren  CNR EXPO İstanbul’da  21-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında CNR EXPO İstanbul’da 160 bin m2 alanda gerçekleşiyor.

Evteks, CNR Holding Kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye ev tekstil sanayicileri ve iş adamları derneğinde düzenleniyor. İstanbul Ev Tekstili Fuarı’na 100’e yakın firma 2 binin üzerinde marka ile katılıyor. Dev organizasyonunda 1,5 milyar ABD Doları iş hacmi oluşuyor. Evteks’in katılımcı üyeleri arasında Almanya, Avusturya, Azerbaycan Belçika, Çin, Mısır, Fransa, Yunanistan, Hindistan, İtalta, Lübnan, Fas, Polonya, Pakistan, Rusya Federasyonu, İspanya, Taiwan, İsviçre, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve ABD’ de yer alıyor.

İstanbul Ev Tekstili Fuarı’na T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonuyla gelen alım heyeti proğramı düzenleniyor. Fuarı bu yıl 150 bin sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Zara Home, El Corte Inglese, Daniel Hetcher Home, Tommy Hilfiger, US Polo Assn, Mark Spencer, Laura Aslhley, Next, Pars Lame, Takashimaya ve Saudi Home organizasyonun önemli ziyaretçi firmalarından bazılarını oluşturuyor. Bir sonraki yılın ev tekstili trendleri ‘Evteks Trend Alanı’nda sergileniyor.

Fuarın dizaynist bölümünde Fransa, İngiltere, Almanya, ABD ve İsviçre’nin dünyaca ünlü desen stüdyoları yer alıyor. Evteks’de yurt içi ve yurt dışından ünlü tasarımcıların katıldığı trend seminerleri de düzenleniyor.

Ev Teks’te ziyaretçiler tül, perde, brode, döşemecilik kumaş, banyo ürünleri, yatak odası ürünleri, masa örtüleri, duvar kaplanmaları ve3 halıdan oluşan ürün gruplarını görmek mümkün olacak.

Evteks İstanbul Ev Tekstili Fuarı 21-24 Mayıs 2014 tarihleri arasında 09:00-19:00 25 Mayıs’ta ise, 09:00-17:00 saatleri arasında CNR EXPO İstanbul’da ziyaret edilebilir. ALİ SAĞLAM/FRANKFURT

 

 

Comments are closed.