CSU’ da Akpınar’ a tam güven

Bavyera Maliye Bakanı Dr. Markus Söder’ Bölge Başkanı olduğu CSU Nürnberg-Fürth-Schwabach teşkilatı Bölge Uyum Kurulu Başkanlığına oy birliği ile yine CSU Bölge Üst Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Akpınar seçildi.

CSU Nürnberg Nürnberg-Schwabach Uyum Kurulu Başkanı İsmail Akpınar

Kurulu‘ nun Başkan Yardımcılığna ise CSU Federal Milletvekili Dagmar Wöhrl, Dr. Rossella Ruscica-Pury ve Ümit Sormaz seçildiler. Yazman olarak CSU Eyalet Milletvekili Petra Guttenberger, Muhasip olarak Nürnberg Belediye Meclis Üyesi Max Höffkes ve Genel Sekreter olarak ise Alman-Rus Kültür Merkezi Başkanı İrina Fixel seçildi.

Diğer CSU Bölge Uyum Kurulu Yönetim Kurulu Üyeleri ise Seda Ugurluel, Abdulvahap Kurucay, Ralf Regnat ve Bilal Mor oluşmakta. Muhasip Denetleyicileri olarak ise Abdullah Döndür ve Ali Ramezani seçildiler.
CSU Bölge Teşkilatları içinde ilk ve tek olan CSU Nürnberg-Fürth-Schwabach Uyum Kurulu bütün parti içinde örnek teşkil etmekte. Akpınar 2010′ da kurulan Bölge Uyum Kurulu Başkanlığını başarı ile yöneterek CSU Nürnberg-Fürth-Schwabach Üst Teşkilatı’ nın en önemli Kurulu haline getirdiği bilinmekte.
Başkan İsmail Akpınar seçimden sonra yapdığı açıklamada şunları söyledi: “CSU’ da göçmen açılımı son hızla devam etmekte. Biz parti olarak göçmenlerin “kulağı ve sesi” olmak istiyoruz. Bu günkü seçimimiz bunun son örneğidir. Üst seviyede ve çok dengeli bir Yönetim Kurulu olaşturmayı başardık. Şimdiye kadar CSU Uyum Kurulu olarak çok başarılı işlere imza atdık ve bundan sonrada bu yolda devam etmek istiyoruz. Bana gösterdikleri sonsuz güvenden dolayı bütü üyelerimize teşekkür ederim ve yeni ekibime başarılar dilerim.”
NÜRNBERG-euturkhaber.com

Comments are closed.