Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP hiçbir zaman milli iradeye saygı duymamıştır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, “CHP, hiçbir zaman sandıktan çıkan iradeye saygı duymamıştır. CHP hiçbir zaman milli iradeye saygı duymamıştır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP hiçbir zaman milli iradeye saygı duymamıştır

ANKARA

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde ”Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı”na katıldı.

“CHP hiçbir zaman milli iradeye saygı duymamıştır”

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “CHP, hiçbir zaman sandıktan çıkan iradeye saygı duymamıştır. CHP hiçbir zaman milli iradeye saygı duymamıştır.” ifadelerini kullandı.

CHP’nin Tunç Soyer’i İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak göstermesine ilişkin Erdoğan, şunları söyledi:

“CHP, Türkeş ve arkadaşlarını 12 Eylül’de en ağır işkencelere maruz bırakarak idamla yargılayanların mirasçılarını yeniden vitrine çıkarıyor.”

“CHP giderek siyasetin denkleminden çıkıyor”

Cumhur İttifakı’nın güçlendikçe CHP’nin giderek siyasetin denkleminden çıkacağını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

“AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak biz milletimizle gönül bağımızı güçlendirdikçe CHP’nin giderek marjinalleşeceğine ve siyasetin denkleminden çıkacağına inanıyorum.”

“Seçimler CHP’nin devre dışı kalışının da miladı olacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’ne ilişkin, “İnşallah önümüzdeki seçimler, CHP’nin devre dışı kalışının da miladı olacaktır.” dedi.

Nişasta bazlı şeker kotası düşürülecek

Öte yandan Erdoğan, nişasta bazlı şeker kotasını yüzde 5′ten yüzde 2,5′e indireceklerini bildirdi.

Türkiye’nin kömür rezervinin 20 milyar tona ulaştığını bildiren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin kömür rezervinin toplam değeri ise 300-350 milyar dolar civarında. Hedefimiz bu rezervin tamamını ülkemize kazandırmaktır.”

“SMA’nın diğer tiplerini de geri ödeme sistemine dahil ettik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “SMA ilaç bedelinin geri ödemesiyle ilgili sorunu çözmüştük. Hastalığın diğer tiplerini de geri ödeme sistemine dahil ettik.” diye konuştu.

Soma Işıklar bölgesindeki madenlerin Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumuna (TKİ) ait bir şirket tarafından işletileceğini söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bu madenler önümüzdeki dönemde Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumumuza ait bir şirket tarafından işletilecektir. Halen bu madenlerde çalışan 2 bin 400 işçimizin tamamı da Türkiye Kömür İşletmelerinin şirketinde kadrolu olarak ve aynı şartlarda maden ocaklarında çalışmaya devam edecektir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>