Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Suriye’deki piyonları PKK ağır darbe yiyince paniklediler

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kapağına taşıyan Fransız dergisi Le Point’e Fransa tarihini hatırlatarak, tepki gösterdi.

Aynur Ekiz   |24.10.2019
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Suriye'deki piyonları PKK ağır darbe yiyince paniklediler

Ankara

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Cezayir, Gabon, Moritanya, Senegal, Gine, Kongo, Tunus, Komor Adaları, Madagaskar, Cibuti, Mali, Benin, Çad ve Fas’ı sömürgeleştiren, binlerce insanı katleden ve köle ticareti yapan, Ruanda katliamını izleyen Fransa… Ve ‘etnik temizlik’ iftirasını atan bir Fransız dergisi.” ifadelerine yer verdi.

Ibrahim Kalin

✔@ikalin1

1/Cezayir, Gabon, Moritanya, Senegal, Gine, Kongo, Tunus, Komor Adaları, Madagaskar, Cibuti, Mali, Benin, Çad ve Fas’ı sömürgeleştiren, binlerce insanı katleden ve köle ticareti yapan, Rwanda katliamını izleyen Fransa…

Ve ‘etnik temizlik’ iftirasını atan bir Fransız dergisi.

View image on Twitter
4,757 people are talking about this

Kalın, “Cumhurbaşkanımıza neden saldırdıkları açık: Suriye’deki piyonları PKK ağır darbe yiyip oyunları bozulunca, paniklediler. Kuklalarını korumak için her yola başvuruyorlar ama netice alamıyorlar. Kürtler sizin taşeronunuz değil ve olmayacak. Sömürgecilik günleriniz geride kaldı.” değerlendirmesinde bulundu.

Comments are closed.