Dar’ul Erkam Sohbetlerine yoğun ilgi var!..

İSMAİL ÇAKIR / BRGKAMEN-IGMG Bergkamen Dar’ul Erkam Camii’nde ikincisi yapılan, salon toplantısına çevreden yaklaşık 120 kişi katılıp verilen konferansı huşu içerisinde beğeniyle dinlediler.
Ruhr A Bölge Başkanı Abdullah KODAMAN ve IGMG Genel Merkez İmam Hatibi Ali BÖREK’in konuşmacı olarak katıldıkları programın açılış Kur’an-ı Kerim’ini derneğin İmam Hatibi Hafız Osman KUZUBAŞ hoca efendi okudu.

Dernek Başkanı İsa ALTIN açılış ve selamlama konuşmasında katılımcılaraı selamladı ve, ‘Bu salon toplantımızın ikincisini bu gün icra etmek için toplanmış bulunmaktayız. Amacımız her ay bu yararlı salon toplantımıza inşaallah aralıksız devam edeceğiz. Bu gibi toplantılar halkımızın yararına olacağına inanmaktayım” dedi.

Ruhr A Bölge Başkanı Abdullah KODAMAN Hoca efendi yaptığı veciz konuşmasında: ‘Değerli kardeşlerim bu gün ikincisini icra ettiğimiz ve her ay gerçekleştirmeyi düşündüğümüz bu toplanıtlarımızdaki amacımız toplumumuzu daha iyi yönlendirmek, ve yüce Dinimizi yeni nesillere aktarmak ve anlatmaktır’.

” YARATILIŞ GAYEMİZ”

Biz yaratılış gayemizi bildiğimiz için burada toplanmış bulunmaktayız. Allah bizleri buralardan eksik etmesin. ”Allah (C.C.) bizleri en güzel bir şekilde yaratmıştır, bizleri yaratan Allah’tır.

İnsanoğlu dünya ve ahirette saadete erişebilmek için yaratılış gayesine uygun yaşamalıdır. İnsan ve kainattaki canlı ve cansız tüm varlıklar bir gaye için yaratılmışlardır, hepsinin belirli görevleri vardır. Yaratan yaşatan ve yöneten Rabbimiz gibi bu dünya imtihanında da başı boş bırakmamıştır. Yeryüzünün ve gökyüzünün bütün nimetleri insanoğlunun hizmetine sunulmuştur.

”HER ŞEY İNSAN İÇİN İNSAN ALLAH İÇİN HALİKA TA’ZİM MAHLUKA ŞEFKAT”

Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu: ‘Allah’ın kulları üzerindeki hakkı onların Allah’a şahadet edip kulluk yapmaları ve hiç birşeyi O’na ortak koşmamalarıdır. Kulların Allah üzerindeki hakkı ise, kendisine ortak koşmayanlara Allah’ın azab etmemesidir.” Buhari, Tevhid.1

İbadet: Allah-ü tealanın emir ve yasaklarını yerine getirmek; O’na saygı ve tazim göstermek ve onun bize verdiği nimetlere karşı teşekkür borcunu yerine getirmektir. Bedeni Mali Hem mali hem bedeni ibadet.

Duamız: Allahım sayımızı artır, sabrımızı artır, samimiyetimizi artır, sadakamızı artır!…
”Değerli kardeşlerim hepimiz çok ciddi bir sıkıntı yaşamaktayız. Evlatlarımız Sabah namazına kalkmıyorlar. Namazlarını kılmıyorlar, onların rahatlıkları kendilerini dinden uzaklaştırmaktadır. Bizler sizleri mutlaka uyarmak zurundayız, olaki faydası olur.

”Kardeşlerim Sizlerin verdiği maddi yardımlarınız Mültecilere dağıtılmaktadır. Çoğu HASENE’ nindir. Allah işini güzel yapanları sever” dedi.

IGMG Genel Merkez İmam Hatibi sayın Ali BÖREK hoca efendi de veciz bir konuşma yaptı: ” Sevgili gençler ve değerli kardeşlerim, namazlarımızı mutlaka zamanında ve noksansız kılmak zorundayız. Bir daha sohbete geleceğiniz zaman mutlaka yakınlarınızı, ve arkadağlarınızıda beraberinizde getirin ki, onlarda bu sohbetlerden yararlanabilsinler.

Tabiattaki varlıklar susuz kalınca kurudukları gibi. Sizlerde sohbetlerden uzak kalmanız haline Allah korusun Dinden uzaklaşma ihtimali olabilir… Bundan böyle her ay kesintisiz bu salon sohbetlerimizi düzenleme kararı aldık. Demesi üzerine dinleyicilerde ” Hocam çok iyi olur seve seve gelir vereceğiniz değerli dini sohbetinizi dinleriz” dediler.

Programda çekiliş yapıldı ve kazananlara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Hüseyin GÜRBÜZ de çekilişte paha biçilmez bir levha kazandı. Hafız Osman KUZUBAŞ’ın okuduğu veciz kapanış Kur’an-ı Kerimiyle  toplantı sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>